kava proti celulitide Zrnková káva patrí k najlepším prírodným prostriedkom v boji s celulitídou. Kofeín obsiahnutý v káve je skvelým diuretikom, takže pomáha rýchlejšie a viac vylučovať vodu z tela.

Okrem toho pôsobí aj na lymfatický systém a pomáha organizmu zbaviť sa toxických látok, urýchľuje metabolizmus aj spaľovanie tukov.

Celulitída býva prvým príznakom zničenia tela vplyvom starnutia, u mnohých žien je daná geneticky a súčasný životný štýl s nedostatkom pohybu a prebytkom energetického príjmu jej vznik len podporuje.

Kofeín a celulitída

Kofeín, ktorý sa aplikuje na pokožku, vyvoláva zrýchlenie krvného obehu v mieste použitia, čím napína pokožku. Tá sa vyrovnáva a prejavy celulitídy sa tak zmierňujú. Pri dlhodobom pravidelnom používaní zábalov zo zrnkovej kávy sa vplyvom zrýchľujúceho krvného obehu aktivujú tukové zásoby a ak telo potrebuje energiu, siahne práve po nich. Dlhodobým používaním kávových zábalov či peelingu sa dajú dosiahnuť aj veľmi dobré výsledky v boji s celulitídou. Kávový zábal sa nanáša na celulitídou postihnuté miesta, teda stehná, kolená, zadok či paže.

Domáca výroba:

Účinky kávového zábalu sú najlepšie, keď sa aplikuje aspoň trikrát týždenne. S takou frekvenciou by absolvovanie kofeínových zábalov v kozmetických štúdiách vyšlo veľmi draho. Kávové zábaly si však veľmi jednoducho a efektívne môžete pripraviť aj doma, stačí vám na to zrnková káva a pár ďalších ingrediencií.

Zábal aj peeling v jednom

Kávový zábal obohatený o prírodnú želatínu prospeje telu nielen v boji proti celulitíde, ale navyše do pokožky doplní aj hodnotné minerály. Navyše pri aplikácii zábalu doprajete pokožke aj jemný a príjemný kávový peeling, ktorý pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky a omladzuje tak ošetrenú pokožku.

Vyrobte si vlastný peeling

Existuje mnoho druhov kávových zábalov či peelingov, pripraviť si môžete napríklad tento veľmi jednoduchý povzbudzujúci kávový peeling so škoricou.

kava proti celulitide 001

Na prípravu potrebujete:

  • 5 lyžičiek zrnkovej kávy,
  • 1 lyžičku škorice,
  • 1 lyžičku medu,
  • trošku horúcej vody,
  • 7 lyžičiek detského oleja alebo sprchového gélu.

Kávu v miske zalejte trochou horúcej vody tak, aby sa vytvorila pasta a nechajte vychladnúť. Potom pridajte škoricu, med a nakoniec olejček alebo sprchový gél. Všetko zmiešajte dokopy a môžete nanášať na telo.

Foto: Bigstockphoto

ZDIEĽAJTE NÁS