cistenie pleti Správna a dôkladná starostlivosť o pleť je dôležitá nielen pre zdravší vzhľad tváre, ale tiež pre menšie množstvo vrások a nedokonalostí. Podstatné je pleť odličovať, vždy ju zbaviť make-upu a tiež ju starostlivo hydratovať. Ako ale pleť tak dôkladne čistiť?

Na čistenie pleti sa kladie dôraz už skutočne dlho. Je to preto, že pokiaľ má mať pleť zdravý vzhľad, vypadať mladistvo a sviežo, tak musí byť každý večer skutočne čistá.

Čistenie i nanášanie make-upu

Čistiacich kefiek na tvár je dnes na trhu celá rada. Väčšina z nich ponúka kvalitné čistenie pleti, ktoré je vhodné aj pre citlivú pokožku. Na výber sú kefky klasické, jemné na citlivú pokožku, peelingové, ktoré sú tvrdšie a pomáhajú odstraňovať odumreté bunky pokožky, a ako novinka masážne hlavice. Tie sú obvykle silikónové s malými výbežkami. Masáž pokožky by mala zlepšiť prekrvenie pleti a prispieť k jej omladeniu.

Zatiaľ sa najmä v zahraničí objavujú elektrické kefky na tvár, pomocou ktorých si ženy nanášajú make up. Nepoužívajú teda klasickú hubku ani štetec ale rotujúcu kefku. Precíznosť takéhoto nanášania make-upu môže byť pomerne dobrá, avšak každá žena nanáša make-up trochu inak a nemusí teda každej tento spôsob vyhovovať. Ale možno si tento trend získa svoje priaznivkyne hlavne kvôli šetreniu času pri rannom líčení do práce, kedy skutočne nie je času nazvyš.

cistenie pleti

Čistiaca kefka a epilátor v jednom
U niektorých čistiacich kefiek je výmenná hlavica, kedy z čistiacej kefky môžete ľahko vytvoriť epilátor na tvár. Ten využijete v prípade, že sa chcete zbaviť chĺpkov nad hornou perou, v oblasti medzi obočím alebo na brade. Použitie pinzety je síce bežné a mnohé z nás sa na ňu spoliehajú, avšak epilátor na tvár túto mravenčiu prácu uľahčí. Už len preto, že pracuje s desiatimi pinzetami a nie s jednou.

Stojí za vyskúšanie
To, že budete mať pleť vyčistenú lepšie, než po bežnom odlíčení je jasné. Vytrhávanie chĺpkov tiež bude rýchlejšie. Rýchlejšie nanášanie make-upu hrá kefkám na tvár do kariet. Teraz je len na Vás, či si ju vyskúšate.

Zdroj: holime.eu

ZDIEĽAJTE NÁS