BOTANICALEP2 33Vlasy sú všeobecne u žien brané ako koruna krásy. Priznajme si, ktorá z nás netúži mať nádherné zdravé vlasy rôznych odtieňov od blond po tmavovlásku. Pekné, zdravo vyzerajúce vlasy nie sú však úplná samozrejmosť.

V dnešnej dobe sú vlasy namáhané rôznymi kozmetickými prípravkami a farbami plných chemických prísad, ktoré nepriaznivo vplývajú na kvalitu vlasov. 

Preto nesmieme zabúdať a podceňovať ich každodennú starostlivosť. Pri výbere farby sa snažíme siahnuť po neagresívnych prípravkoch, no pri šampónoch, balzamoch či maskách si nie vždy dôkladne prečítame ich zloženie.

Pritom každodenná starostlivosť je i v tomto prípade nesmierne dôležitá. Netýka sa to len vzhľadu a štruktúry samotných vlasov ale aj vlasovej pokožky. Až 60 percent žien a 40 percent mužov uvádza, že sa u nich vyskytuje citlivá pokožka hlavy, lámavé, suché či inak poškodené vlasy. Takéto problémy sa môžu prejavovať najmä na jar či na jeseň. Na vine je hlavne nosenie pokrývky hlavy, veľké teplotné rozdiely a presušené priestory či klíma. Vlasy a pokožka sú málo hydratované, viac namáhané, lámavé či vysušené a na pohľad nevýrazné.

Na vlasy a vlasovú pokožku vplývajú počas roka rôzne faktory. Najčastejšie z nich sú:

  • klimatické podmienky – napr. UV žiarenie, zima, teplo, vietor (aj klimatizácia),
  • nevhodná vlasová kozmetika - šampón, balzam alebo maska – dráždivé zložky, ktoré šampóny často obsahujú, môžu narušiť prirodzenú rovnováhu
  • nevhodné zásahy vlasov – trvalá, farbenie, časté žehlenie či fénovanie
  • fyzický alebo emočný stres
  • hormonálne zmeny – napr. tehotenstvo, menopauza, menštruačný cyklus

V každom prípade je žiaduce eliminovať príčiny a navrátiť tak vlasom a vlasovej pokožke prirodzenú rovnováhu.


Ako dosiahnuť rovnováhu a mať krásne vlasy a nepodráždenú pokožku?

Používajte jemný šampón bez použitia silikónov, parabénov, umelých farbív na prírodnej báze. Takýto prípravok vašu vlasovú pokožku nezaťaží agresívnymi látkami a dodá jej potrebnú výživu a hydratáciu. Pokiaľ máte jemné vlasy, prípadne sa vám viac mastí pokožka hlavy, je vhodné šampón pred použitím zriediť vodou. Zvyšky šampónu vždy dôkladne vymyte z vlasov a použite balzam či masku, ktorý pokožku upokojí a navráti jej prirodzené pH. Môžeme použiť i špeciálne prípravky, ktoré nieje nutné z vlasov opláchnuť. Nájsť vyhovujúcu vlasovú kozmetiku, aby spĺňala náročné kritéria je niekedy veľmi náročné. Starostlivosť Botanicals Fresh Care by mohla splniť vaše očakávania.

BOTANICALEP2 69

Vedci v spolupráci s botanikmi a pestovateľmi vyvinuli jedinečnú radu produktov vhodnú na každodenné použitie. Produkty sú bez obsahu silikónov, parabénov a farbív s príjemnou vôňou. Boli vyvinuté tri špeciálne produktové rady s použitím vybraných prírodných ingrediencii - z obsahom požltu farbiarského ( Carthamus tinctorius - falošný šafrán), koriandra a pelargónie. Vybrané rastliny poskytujú vašim vlasom dôkladnú starostlivosť, hydratáciu a hĺbkovú výživu.

Tieto rady sú určené pre riešenie rôznych vlasových problémov, či už sa jedná o suché, lámavé a oslabené vlasy alebo farbené vlasy bez lesku.

sampon 01STRENGTH CURE - Ak vás trápia oslabené vlasy uprednostníte posilňujúci Šampón Botanicals Fresh Care Strength Cure s rastlinným komplexom a s olejom zo semienok koriandra. Chráni vlasy proti agresívnym vplyvom, a súčasne posilňuje vlasy od korienkov až po končeky. Skutočný elixír pre oslabené vlasy, opätovné oživenie dĺžok a končekov vašich vlasov.

Náš tip: Pre okamžité oživenie aplikujte niekoľko kvapiek elixíru Botanicals Fresh Care Strength Cure do mokrých alebo suchých vlasov kedykoľvek počas dňa. Vlasy prípravok nijakým spôsobom nezaťažuje, naopak ich intenzívne posilňuje.

 

Geranium shampooingRADIANCE REMEDY - Šampón, kondicionér alebo maska s Esenciálnými olejmi z pelargónie spolu so sójovým a kokosovým olejom vám poskytne riešenie na dosiahnutie ideálne hydratovaných vlasov. Vlasy sa ľahšie upravujú, rozčesávajú a sú viditeľne hladšie.

Náš tip: Pre dlhodobý lesk môžete použiť bezoplachový sprej pre lesk Botanicals Fresh Care Radiance Remedy. Farbeným alebo unaveným vlasom vdýchne novú iskru a dodá okamžitý lesk.

 

 

tube pommade gb

RICH INFUSION - Požlt farbiarsky je rastlina so všestranným použitím. Môžeme ju využiť ako farbivo, či potravinársku arómu či na medicínske účely. Zjemňujúci krém Botanicals Fresh Care Rich Infusion nám pomôže zjemniť dĺžku i konce vlasov kedykoľvek počas dňa bez pocitu zaťaženia. Vaše vlasy budú hodvábne jemné a zároveň ochránené pred vysušovaním počas nepriaznivého počasia.

Náš tip: zjemňujúci krém na vyživenie vašich vlasov a na pomoc pri ich každodennej úprave

 

Treba vyzdvihnúť zloženie Botanicals Fresh Care, zameraný na luxusnú starostlivosť o vaše vlasy s použitím vysoko kvalitných prírodný ingrediencii, bez použitia umelých farbív, parabénnov a silikónov. Dokázali, že to ide aj bez použitia chémie. Okrem samotného zloženia mysleli tvorcovia aj na obal, ktorý je 100% recyklovateľný s vínimkou farbív.
viac informácií na: www.botanicalsfreshcare.sk

foto loreal 2

Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS