sukneAk by sme si mali vybrať jeden kúsok z dámskeho šatníka, ktorý je charakteristický pre všetky ženy, tak je to rozhodne dámska sukňa. Tento základný kúsok, ktorý by mala mať každá dáma v šatníku je skvelý najmä v tom, že sa dá kombinovať v rôznych štýloch obliekania a navyše budete v dámskej sukni pôsobiť vždy žensky.

V dnešnom blogovom článku vám povieme, prečo je lepšie voliť vo vašich letných outfitoch dámske sukne než nohavice a ktorá sukňa sa hodí k vášmu typu postavy.

V horúcom počasí jasná voľba

Momentálne sú teploty počas leta čoraz extrémnejšie. Keď teploty na teplomery dosahujú vysoké čísla, v takýchto prípadoch je lepšie voliť kúsky oblečenia, ktoré vás celé zahalia. Vďaka tomu vám nebude teplo a vaša pokožka bude chránená pred nežiadúcim UV žiarením, ktoré je škodlivé na pokožku. Jedným z príkladov môžu byť aj beduíni v horúcich púšťach, ktorí nosia také oblečenie, čo im zakrýva celé telo.
Pre dámy sú lepšou voľbou dlhé široké sukne, najmä v horúcich dňoch. Sukne takéhoto strihu sú skvelé pre každodenné nosenie počas leta, pretože vám poskytnú ochranu pred slnkom, ale aj budete v nich pôsobiť veľmi žensky. Okrem toho vám snáď nemusíme pripomínať, že dlhé dámske sukne sú skvelé v tom, že sú dokonalo vzdušné.
Ďalšou výhodu dlhých sukní je aj to, že si ich môžete obliecť na akúkoľvek príležitosť. Je iba na vás, že či sa rozhodne ísť v dlhej sukni do práce alebo na formálne posedene. Ak si zvolíte dlhú sukňu ako dominantu outfitu, odporúčame vám potom voliť minimalistickejšie topy alebo blúzky či doplnky.

Na strihu záleží

Mnoho dám má radšej nohavice pred sukňami najmä kvôli tomu, že sukne im nesedia. Avšak pokiaľ poznáte svoj typ postavy, potom už bude pre vás jednoduché si vybrať sukňu, ktorá vám dokonalo padne!
Poznáme niekoľko typov dámskych postáv: typ hruška – dáma má úzke ramená, úzky pás a širšie boky; typ jablko – dámy typu jablko majú väčšie bruško, štíhle nohy a úzke boky; typ presýpacích hodín – dámy sa tešia väčšiemu poprsiu, úzkemu pásu a širším bokom; typ obráteného trojuholníka je charakteristický širšími ramenami a užšími bokmi a nakoniec chlapčenská postava sa vyznačuje drobnými krivkami a malým poprsím.
Klasické business puzdrové sukne sú skvelou voľbou pre ženy typu hruška, jablko a presýpacie hodiny, pretože v tomto strihu dokonalo vyniknú ženské krivky. Veľmi obľúbené sukne v takzvanom áčkovom tvare si môžu obliecť dámy akéhokoľvek typu postavy! Ak má dáma postava typu hrušky, jablka alebo presýpacích hodín, rozhodne by mala siahnuť po takej sukni, v ktorej sa perfektne vyformuje jej pás. Sukne, ktoré majú zaujímavý detail v podobe veľkej mašle na páse alebo riasenia, sú skvelé pre dámy s chlapčenským typom postavy a s postavou prevráteného trojuholníka. Vďaka tomuto detailu dámam s „rovnejšou“ postavou perfektne vyniknú boky a tým pádom aj sa im opticky vytvorí osí pás.

Inšpirujte sa Talianskom

Kde inde hľadať inšpiráciu na dokonalé outfity s dámskou sukňou, než v hlavných mestách módy ako Miláno či Rím? Dokonalé Talianky sú majsterkami v elegantnosti, preto pri výbere sukne by ste sa mali rozhodne rozhliadnuť po talianskych značkách.
Vďaka talianskej kvalite máte istotu, že modely budú vyrobené z tých najkvalitnejších látok, ušité s dôrazom na remeselnú tradíciu, pričom jednotlivé modely sú nadčasové a elegantné. Jednou z takých značiek je aj luxusná talianska značka Luisa Spagnoli, ktorú si zamilovali dámy po celom svete. Preto ak máte chuť obohatiť svoj šatník o nové dámske sukne, navštívte eshop www.lamio.sk alebo butik Luisa Spagnoli v bratislavskej Euroveii a preneste sa do slnečného Talianska!

Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS