vlasy02More, slnečné lúče, teplo aj rozpálené mesto. To všetko dáva vlasom počas leta poriadne zabrať. Preto by ste sa o ne mali náležite starať, správna starostlivosť je totiž kľúčom ku krásnej hrive počas celého roka.

Ako na to? Zabudnite na každodenné umývanie

Áno, spotíte sa, kúpete sa v mori alebo v bazéne. Najradšej by ste zo seba hneď zmyli všetky nečistoty. No vlasy nie sú stavané na každodenné umývanie šampónom. Ak by ste si vlasy umývali každý deň, budú strácať dôležité oleje, ktoré vlasy chránia a stali by sa tak náchylnejšími na akékoľvek zmeny. Ak predsa len cítite potrebu vlasy osviežiť, skúste suchý šampón – vlasom dodá osvieženie, príjemnú vôňu a pocit ako po umytí.

Chráňte vlasy pred slnkom

Klobúky, šatky, šiltovky, parochne. V lete je nutné chrániť vlasy, ale aj pokožku hlavy, pred slnečnými lúčmi a UV žiarením. Rovnako, ako chránite svoju pokožku. V obchodoch už dokonca nájdete aj špeciálnu ochranu proti slnku na vlasy v podobe ľahkého spreja.

vlasy01Parochne sú dnes žiadaným doplnkom. Behom chvíle sa môžete zmeniť na niekoho iného.

Chcete skúsiť zmenu? Parochne sú ideálne aj na zmenu účesu, keď práve nechcete ísť kaderníkovi. Skúste pozrieť na Heureka.sk, kde nájdete aj recenzie od overených používateľov

zdravieastyl.sk2

Po kúpaní vlasy opláchnite čistou vodou

Po kúpaní v mori či v bazéne vždy vlasy dôkladne opláchnite čistou vodou. Vďaka tomu z nich vymyjete soľ či chlór, ktoré sa tak nebudú vo vlasoch držať a dráždiť pokožku hlavy. Pri umývaní vlasov šampónom by ste tiež mali použiť kondicionér alebo masku na vlasy, tie dodajú vlasom potrebné živiny a obnovia ich, aby boli znova žiarivé a plné života.

Hydratácia je základ

Tak ako pri pokožke je v lete aj hydratácia vlasov veľmi dôležitá. Do svojej starostlivosti o vlasy by ste preto mali zahrnúť aj hydratačnú masku alebo oleje a vlasové séra. Používajte ich raz za týždeň, ak sú vaše vlasy príliš vysušené, aj viackrát. Produkt buď nanesiete do mokrých vlasov a umyjete alebo necháte tak. Sú aj produkty, ktoré nanášate aj na suché vlasy. Určite si vyberiete ten, ktorý vám sadne.
 

Myslite na pitný režim

Pitný režim je to najdôležitejšie, čo by ste v lete mali naozaj dodržiavať. Regeneruje celé telo, teda aj vlasy, hydratuje ho a pomáha pokožku aj vlasy udržiavať zdravé a krásne. Snažte sa preto vypiť denne aspoň odporúčané 2 litre čistej vody, a ak ste cez deň na slnku a vonku, tak určite aj viac. Do vody môžete pridať napríklad citrón, limetku, uhorku alebo mätu, aby získala osviežujúcejšiu chuť..

Reklamný článok
Foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS