nahlad pohar vody12Všetci  dobre poznáte spojenie slov pitný režim. Faktom ostáva, že voda je jednou z najdôležitejších zložiek správneho a zdravého životného štýlu. Udržuje telo nielen v dobrej kondícii, ale zároveň napomáha pri jeho očiste a udržaní si hmotnosti. 

Telo je zložené zo 60% vody, ktorú treba neustále a rozumne dopĺňať počas celého dňa. Tekutiny sa do tela dostávajú pri bežnej konzumácii jedál, ale zvyčajne je to nedostačujúce množstvo. Potrebnú dennú dávku je nutné dopĺňať pitím.

 

Odborníci sa zhodujú na 6 – 8 pohárov denne s objemom 2,5 dcl (1,5 – 2 l ), to je objem čistej vody, ktorú by telo malo pravidelne dostávať v priebehu celého dňa, aby bezproblémovo fungovalo.

Samozrejmosťou ostáva, že pri fyzickej námahe, športe, alebo vo väčších horúčavách a tiež pri vyššej telesnej hmotnosti treba piť omnoho viac, telo si to vyžaduje.

Ak pociťujete smäd, okamžite treba zareagovať a doplniť tekutiny. Smäd je signál tela na ich nedostatok. Pre tých, čo chcú schudnúť, alebo si kontrolujú svoju hmotnosť, je pitie čistej vody najideálnejšie. Čistá voda je bez kalórií. Na doplnenie tekutín môžete používať čistú najlepšie filtrovanú vodu, minerálnu neochutenú vodu, alebo nápoje ktoré neobsahujú viac ako 100 kcal v 220 ml. Do vody si môžete na ochutenie pridať šťavu, alebo plátok citróna, či limetky.

 

pohar vody s citronom

 

Nastúpilo jarné obdobie, tak prečo nedodať telu, to čo je pre jeho fungovanie, vitalitu a dobrú kondíciu veľmi potrebné a to je pohár obyčajnej čistej vody.

 

Martull

 

ZDIEĽAJTE NÁS