zazvor s cesnakom napomáha pri odbúravaní telesných tukov z telaPotrebujete skorigovať svoju hmotnosť? To je v podstate jedno, či už dávnejšie nahonobenými, alebo čerstvejšími zásobami telesného tuku, poprípade si chcete udržať postavu akú máte. Skúste to so zázvorom.


Zázvor obsahuje látku gingerol, ktorý napomáha pri odbúravaní telesných tukov z tela.

Rozhodli ste sa spraviť niečo pre svoju postavu, a zároveň i zdravie, je ten prvý a základný krok.

Pokiaľ si zvyknete vždy po jedle, vypiť šálku zázvorového čaju, ktorá zrýchli spomalený metabolizmus a tuk z prijatej potravy sa nebude toľko uskladňovať, to sa môže považovať za druhý pozitívny krok k úspechu. Ak užívanie (pitie) zázvorového čaju, doplníte pohybom, úspech v korekcii hmotnosti bude úplne zaručený.

Zázvor obsahuje éterické oleje, vitamíny a telu prospešné aminokyseliny. Výrazne zlepšuje trávenie a podporuje tvorbu žalúdočných štiav. Ak spojíte tri rozdielne chute dokopy, v tomto prípade to bude kyslá, sladká a pikantná, zrýchlite si metabolizmus, prehrejete organizmus, napomôžete prekrveniu vnútra, čím popudíte organizmus k lepšiemu, ale kvalitnejšiemu tráveniu a zároveň zabránite skladovaniu nežiadaného tuku.

chudnutie

Zázvorový čaj na redukciu hmotnosti

Budete potrebovať koreň zázvoru, včelí med a citrónovú šťavu vytlačenú z citróna, cesnak.

Optimálne je pripraviť čaj na celý deň, ktorý môžete používať podľa potreby. Pohár takto pripraveného čaju pred jedlom otupuje pocit hladu a po jedle pre zmenu urýchľuje trávenie.
K príprave čaju na celý deň, potrebujete:

  • dvojlitrovú termosku
  • asi 4 cm čerstvého koreňa zázvoru
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 3 - 4 lyžičky včelieho medu
  • šťavu z 1 citróna

Očistený zázvor nastrúhajte na strúhadle, prípadne nakrájajte na tenučké dieliky, tak isto nakrájajte i  cesnak. Zalejte vriacou vodou a nechajte 10 -15 minút vylúhovať (ak nemáte radi cesnak, tak ho vylúčte). Čaj prelejte cez sito. Po miernom vychladnutí pridajte med a citrónovú šťavu.


Aj tu platí menej znamená viac. Denná dávka zázvoru pre dospelú osobu by sa nemala prekročiť, 4 gramy čerstvého koreňa zázvoru na deň, ak používate sušený zázvor tak iba 1 gram na deň.

 

 Rebecca

 

ZDIEĽAJTE NÁS