kozie tablety kozaUž pradávna kozy poskytovali mlieko aj tej najchudobnejšej vrstve obyvateľov. Toto mnohokrát nebolo iba zdrojom obživy, ale aj zdroj ktorý prinavracal zdravie a silu. V dnešnej vyspelej dobe sa stále viac a viac hovorí o pozitívnych účinkoch tohto bieleho nápoja.

Pre svoje jedinečné zloženie má kozie mlieko významné miesto v oblasti prevencie rôznych civilizačných ochorení a to najmä v oblasti prevencie rakoviny.


Konzumácia kozieho mlieka sa odporúča všetkým, ktorí sa starajú o svoje zdravie.
Obsahuje vyššie množstvo bielkovín ako kravské mlieko, značné množstvo vápnika, sodíka, horčíka, fosforu, sodíka, ďalej je to meď, zinok, kobalt, titán, mangán, chróm a vitamíny A, C, D, E B1, B2, B12 a kyselinu listovú.
Kozie mlieko má lepšiu stráviteľnosť, ktorá je spôsobená rozmermi a zložením tukových častíc, ktoré sa veľmi podobajú materskému mlieku. Preto je vhodné aj pre deti a ľudí, ktorí čoraz častejšie trpia intoleranciou na kravské mlieko.


Pozitívne pôsobí

  • kozie mlieko kozia farmaako prevencia (podporná liečba) pri nádorových ochoreniach
  • upokojuje nervovú sústavu, odbúrava stres, napomáha pri migrénach, nespavosti
  • posilňuje imunitný systém
  • podporuje obnovu buniek
  • ochraňuje bunky pred toxínmi
  • pomáha pri ochoreniach pečene, pankreasu, žalúdka a trávenia (zápcha, hnačka, pálenie záhy)
  • lieči astmu, kašeľ, infekcie dýchacích ciest a TBC
  • pomáha pri kĺbovom ochorení, artróze, artritíde
  • reguluje vlhkosť pleti, zabraňuje predčasnému starnutiu kože, lieči akné, mykózy, psoriázu


Z čerstvého kozieho mlieka sa vyrábajú rôzne syry a jogurty, ale tiež aj iné produkty ako je sušené kozie mlieko a rôzne doplnky zdravej výživy, ktoré je dostať zakúpiť vo forme tabliet pod značkou CAPRAMILK

Sušené kozie mlieko sa vyrába z čerstvého kozieho mlieka. Výhodou tohto mlieka je, že si ho pripravíte koľko práve potrebujete. Používa sa tak isto ako kravské mlieko - môžete ho dať do kávy, na instantné mliečne nápoje, kokteily a iné.

Kozie kolostrum

Kolostrum je prvé mlieko (mledzivo), ktoré sa tvorí v mliečnych žľazách tesne pred narodením mláďat (kozliatok).
Je to cenný hustý nápoj smotanovo žltkastej farby (prvá potrava), ktorá okrem zasýtenia posilňuje imunitný systém, chráni organizmus pred bakteriálnymi a vírusovými infekciami. Kolostrum má vysoký obsah ochranných látok, imunoglobulínu, vitamínov, minerálov, proteínov, ktoré zabezpečujú zdravý vývoj a rast mláďat. Tieto isté účinky a pozitíva má aj na ľudský organizmus. Kozie kolostrum je po získaní hneď spracované na prášok a následne do formy tabliet, ktoré sa distribuujú ako výživový doplnok stravy.
Odporúča sa ako prevencia pri vírových ochoreniach, chrípke, nachladnutiu, na posilnenie imunity, podporu črevnej mikroflóry, pri rekonvalescencii po úraze, ale tiež aj pri dlhodobom užívaní antibiotík.

Záujemcovia zo Slovenska si môžu produkty zakúpiť na www.mliekoshop.spol.sk a z Českej republiky si môžu tieto produkty zadovážiť na stránke www.koziprodukty.cz 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame