baza cierna receptyV surovom stave sú jej plody a kvety mierne jedovaté, no pokiaľ ich tepelne spracujete tak si z bazy čiernej môžete pripraviť výborné pochúťky.

Baza čierna je vo všeobecnosti jedovatá – jej plody, listy a bobule môžu spôsobiť závažné zdravotné problémy. Pokiaľ sa však bobule či kvety tepelne upravia, môžu sa použiť na výrobu čajov, džúsov, marmelád alebo sirupov.

Ide o krík, ktorý nájdeme obyčajne na okrajoch lesa, pri lesných cestách, ale aj v záhradách. Počas mesiacov jún a júl majú kvety bazy prenikavú sladkú vôňu. Na jeseň sa z nich stávajú tmavé drobné bobule. Tie sú v surovom stave jedovaté, pretože obsahujú jed sambucus. Tento jed sa tepelnou úpravou stráca a z kvetov a bobúľ sa stávajú zdravé a ľahko stráviteľné produkty.

Kvety bazy sa zbierajú v máji až júli, plody na jeseň. Z kvetov si môžete vyrobiť čaj alebo sirup.


Aké látky obsahuje baza?

Kvety a plody sú bohaté na antioxidanty. Obsahujú vitamíny, minerály, vlákninu, draslík, železo, vápnik, triesloviny, silice a ďalšie prospešné látky.


Účinky bazy čiernej

Baza čierna môže byť účinná keď chceme zlepšiť funkciu čriev, chrániť sa pred vznikom rakoviny hrubého čreva alebo zabrániť iným tráviacim ťažkostiam. Rastlinka taktiež pomáha znižovať krvný tlak, znižovať cholesterol v krvi a má schopnosť chrániť nás pred srdcovo-cievnymi ochoreniami.


Recepty z bazy čiernej

Čaj z plodov

Čaj sa pripravuje zo sušených plodov, ktoré môžete pred prípravou aj trochu popučiť. Budete potrebovať dve lyžičky plodov a tie uvaríte v 1 l vody. Čaj môžete dochutiť citrónom či medom.

baza cierna caj


Bazový sirup

Na výrobu sirupu budete potrebovať približne 30 bazových súkvetí, ktorým je potrebné odobrať stonky. Namočte ich do prevarenej, ale studene vody a pridajte k nim citrónovú šťavu z 3 citrónov. Nechajte ich namočené približne do 48 hodín. Prelejte potom zmes cez sitko a varte cca do teploty 50 stupňov. Pridajte 1,5 kg cukru a zmes nenechajte prejsť varom. Sirup potom nalejte do fliaš.


Bazový džem

Nazbierajte si 1500 g plodov bazy a prichystajte aj 700 g cukru, 2 citróny, medovku a zázvor. Ostrihajte plody zo strapcov, pridajte k nim cukor, citrónovú šťavu a môžete podľa chuti dať aj nasekané lístky medovky alebo nastrúhaný zázvor. Premiešajte zmes a nechajte na 6 hodín odležať v chlade kým baza pustí šťavu. Bazu potom povarte v hrnci približne 15 minút. Prelejte ju cez sitko a nechajte odtiecť čistú šťavu. Nektár potom varte kým nevznikne hustý džem.

baza cierna dzem


Bazová limonáda

Na prípravu budete potrebovať 5 väčších kvetov, 2 l vody, citrón, med. Do džbánu dajte vodu a kvety bazy a nechajte lúhovať cca hodinu. Limonádu sceďte a pridajte citrón či med podľa chuti.


Vyprážaná baza

Budete potrebovať kvety bazy, jedno vajce, múku a mlieko. Pripravte si cesto z mlieka, múky a vajíčka, pridajte do cesta premyté kvety bazy a vyprážajte na oleji. Môžete ich dochutiť medom alebo javorovým sirupom.

autor: redakcia
foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS