more vzduchPočuli ste už o tom, že liečba morskou vodou má samostatný termín a ponúkajú ju aj letoviská v Chorvátsku? Za pár hodín cesty autom si účinky morskej vody môžete na vlastnej koži vyskúšať napríklad v prímorskom mestečku Opatija, ktoré je od Bratislavy vzdialené skoro rovnako ako Košice.

Malé, útulné stredisko je okrem rakúsko-uhorského fléru známe aj takzvanou thalassoterapiou.

Jedná sa o prastarú liečebnú terapiu pochádzajúcu z antického Grécka, ktorá ako svoj hlavný zdroj využíva blahodárne pôsobenie mora a morských produktov (morskej vody, soli, rias, bahna, piesku a klímy).

Thalassoterapia obsahuje niekoľko procedúr. Najobľúbenejšie sú kúpele vo vyhriatej morskej vode na teplotu 30– 35 ºC, perličkové kúpele, podvodné masáže s morskou vodou, bahenné zábaly, zábaly do morských rias, inhalácia morskej vody alebo rôzne kombinácie týchto procedúr s elektroliečbou či aromaterapiou. Súčasťou thalassoterapie je aj klimatoterapia, čiže pobyt a pohyb pri mori a vdychovanie morského vzduchu.

Tieto procedúry pomáhajú pri:

  • regenerácii a prečistení organizmu,
  • odburávaní stresu,
  • redukcii hmotnosti,
  • zlepšujú krvný obraz pri celulitíde,
  • majú omladzujúce účinky na pokožku 
  • navodzujú celkovú telesnú aj duševnú rovnováhu


Pravé thalassocentrá si zakladajú na tom, že thalassoterapie sa môžu praktikovať len v tesnej blízkosti mora. Priamo pri mori totiž vyťažíte najviac pre Vaše zdravie a organizmus.
Naše apartmánové domčeky vo Vodiciach majú tú výhodu, že sa nachádzajú skutočne v blízkosti mora a zároveň aj v súkromí. Naši hostia hodnotia blízkosť pláže 9,9 z 10 bodov. V apartmánových domoch vo Vodiciach máte možnosť spojiť svoju dovolenku povýšiť s účinkami klimatoterapie na vyššiu úroveň. Môžete využiť vynikajúce ceny v skorých letných mesiacoch a zregenerovať zdravie celej svojej rodiny - ubytovanie pri mori.

Preto si zarezervujte Vašu dovolenku vo Vodiciach u nás a zainvestujte do svojho zdravia už dnes.
Viac na www.vodicehome.eu

Reklamný článok, zdroj foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS