banan v kozmetikeV dnešnej dobe si môžete zakúpiť rôzne pleťové masky, peelingy, výrobky na rast a regeneráciu vlasov, ale tie domáce sú oveľa lepšie a hlavne každému dostupné.

 

Krása z drogérie či lekárne za značné peniaze a pritom veľakrát stačí málo surovín, ktoré máte doma a dokážete si skombinovať prípravky v kvalite s tými profesionálnymi, niekedy dokonca aj kvalitnejšie a hlavne zdravšie pre pokožku.

Použiť môžete takmer všetko, čo máte doma v kuchyni. Výborný je olivový olej, krupica, ovsené vločky dokonca cukor i soľ. Tieto suroviny vám poslúžia ako základ na peeling.
Ak sa rozhodnete spraviť si pleťovú masku poslúži vám napríklad tvaroh, jogurt, smotana, kvasnice, vajce, kivi, banán, avokádo, včelí med, uhorka, mrkva...

uhorka plet maska


Uhorková maska je výborná na mastnú pleť

Nastrúhajte šalátovú uhorku a nechajte ju pustiť šťavu. Šťavu z uhorky zmiešajte s dvomi až tromi lyžičkami bieleho jogurtu, smotany prípadne s tvarohom a pár kvapkami citrónovej šťavy. Táto maska vás zbaví prebytočného mazu z pokožky. Taktiež na mastnú pokožku môžete použiť jablko, alebo grapefruit.

Na suchú pokožku vám poslúži napríklad banán, avokádo alebo kamilky.

Na akné sú vhodné kvasnice, melón, kivi, jahody, alebo marhule. Kvasnice majú čistiace účinky, liečia zápalové procesy a vyrážky, pleť ostáva hladšia.

Trápia vás vrásky?

  • Čo tak použiť celkom obyčajný zemiak, vráti pleti pružnosť a zdravý mladistvý vzhľad.
  • Olivový olej prinavráti pružnosť a predchádza vzniku vrások.
  • Podobnú pozitívnu službu vám spraví aj srvátka alebo šľahačka.
  • Banán udržuje v bunkách vodu a napomáha detoxikácii, vypína pleť.

pletove masky doma

Máte kruhy pod očami, alebo opuchnuté očné viečka?

  • Odkrojte z uhorky 2 kolieska a priložte si ich na oči, nechajte pôsobiť. Jednoduchý recept a veľmi účinný.
  • Citrón môžete použiť na celé telo, pleť budete mať jemnú, čistú a žiarivú. Ak so po sprche, alebo kúpeli budete natierať zhrubnutú kožu na lakťoch, chodidlách alebo kolenách táto pokožka vám zjemnie.
  • Opálená pokožka vydrží oveľa dlhšie ak si do kúpeľa pridáte šťavu z dvoch mrkiev. Pokožka vydrží viditeľne dlhšie s bronzovým nádychom.
  • Bylinky v sušenom alebo v čerstvom stave tie tiež môžete využiť na pleťovú masku alebo peeling. Sušené využite ako odvar na oplachovanie napríklad žihľavový odvar alebo výluh spevňuje vlasové cibuľky, podporuje rast vlasov a celkovo regeneruje poškodené vlasy. Čerstvé najemno nakrájané bylinky môžete priamo zamiešať do pleťovej masky.
  • Kamilky majú čistiaci účinok, nechtík lekársky lieči podráždenú, gél z listu aloe vera je vhodný do všetkých pleťových masiek doplní do pokožky vitamíny a minerály.

 aloe vera

Skúste, vaše domáce kozmetické výrobky sú zaručene bez chémie, zbytočných konzervantov a farbív, nezaťažia vám peňaženku a čo je tiež podstatné, sú naturálne na báze prírody o to sú pre pokožku výhodnejšie a zdravšie.

  Rebecca
Foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS