batoh vyberBez správnej tašky môže byť nosenie vecí nielen nepohodlné, ale aj zdraviu škodlivé. Pri cestovaní do práce môžete mať so sebou napríklad o niečo viac vecí, ako je notebook, telefón, či fľaša s vodou, a samozrejme, všetky dobroty, vrátane vášho obeda.

Dnes sa však už nosenie potrebných vecí výrazne zjednodušilo. Riešením sú batohy – stačí si len zvoliť vhodný druh, a už sa nikdy nebudete musieť rozhodovať medzi kabelkou a batohom. Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť medzi kabelkou a batohom, zvážte nasledujúce faktory.


Neopísateľné pohodlie

Základným rozdielom medzi batohom a kabelkou je jednoznačne pohodlie. Je pre vás pohodlnejšie nosiť vaše veci na chrbte, alebo vám vyhovuje nosiť ich na ramene? Pravdepodobne bude vaša odpoveď ovplyvnená množstvom vecí, ktoré musíte mať so sebou, a dĺžkou vášho každodenného dochádzania do práce. Všeobecne ale platí, že batohy ponúkajú lepšiu oporu pre váš chrbát ako klasické tašky cez rameno. Ak teda so sebou nosíte viac vecí alebo počas dňa cestujete dlhšie, batoh je pre vás pravdepodobne tou najlepšou voľbou.

Mnohé kvalitné kožené batohy sú vyrobené z mäkkej jemnej kože a majú plne nastaviteľné popruhy pre ešte väčšie pohodlie. Rovnako, ak vás omrzí nosiť vaše veci na chrbte, niektoré ruksaky ponúkajú možnosť nosiť ich krížom cez telo alebo klasicky ako kabelku.


Na veľkosti záleží

Koľko vecí si nosíte do práce? Plánujete využiť váš ruksak i na nákupy alebo na iné aktivity? To sú dôležité otázky, ktoré si treba položiť, keď sa rozhodujete medzi kabelkou a batohom. Ak so sebou denne nosíte obed, fľašu s vodou, notebook, a mnohé ďalšie veci, batoh môže byť pre vás lepšou voľbou. Poskytuje totiž lepšiu podporu chrbta. Ak však uprednostňujete klasické kabelky cez rameno, potom budete musieť siahnuť po väčšom kúsku, z ktorého vás však po celom dni môže nepekne bolieť chrbát. Kompaktným riešením pre pracovnú tašku sú tak elegantné minimalistické batohy, ktoré vyzerajú perfektne aj k dámskym kostýmom alebo šatám, a vašu kabelku dokážu perfektne nahradiť.


Aký štýl preferujete?

Najlepšie pracovné tašky sú praktické aj štýlové. Pri rozhodovaní medzi kabelkou a batohom je dôležité zvážiť váš štýl. Od toho sa totiž bude odvíjať typ batohu alebo kabelky, ktorým by ste chceli doplniť váš pracovný vzhľad. Keď sa pozrieme na kabelky vs. batohy, batohy sa tradične považujú za praktickejšiu a menej štýlovú možnosť. To však nie je prípad kvalitného koženého minimalistického batohu, ktorý má moderný tvar a neutrálnu farbu. Dnes už na trhu nájdete batohy prispôsobené rôznym štýlom. Dostupné sú tiež v širokej škále farieb od klasickej čiernej alebo gaštanovo hnedej až po žiarivo žltú alebo pastelovo ružovú. Stačí sa len pozrieť na sortiment overených výrobcov a distribútorov obuvi a doplnkov, ako je napríklad CCC.

Rovnako, ak máte pocit, že kabelka cez rameno by lepšie doplnila váš obľúbený pracovný outfit, môžete vyskúšať moderné batohy, ktoré sa dajú jednoducho premeniť na kabelku vždy, keď to potrebujete. Tak dokážete váš batoh využiť prakticky za akýchkoľvek okolností. Na druhej strane, existujú momenty, kedy je kabelka nepraktická, ako napríklad športové aktivity po práci alebo celodenný výlet v prírode. Tam je športový batoh s množstvom miesta a priehradiek jasnou voľbou pre každého bez ohľadu na štýl.

Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS