panske zimne topankyMnohí ľudia pravdepodobne o svojich zimných topánkach veľa nepremýšľajú. Zrazu sa tak ocitnú po členky v snehu s mokrými ponožkami a omrznutými prstami na nohách. Nedovoľte, aby sa to stalo aj vám! Na čo teda pri nákupe pánskych zimných čižiem myslieť, a ako vybrať tie teplé a nepremokavé? Tu je niekoľko rád.

Vyberte si vysoké čižmy

Nepremokavá podrážka môže byť kľúčom k udržaniu vašich nôh v suchu, no rovnako dôležitá je aj výška vašich zimných topánok. Čižmy s vysokými manžetami, ktoré majú aspoň 20 centimetrov, zabraňujú tomu, aby do topánky prenikol sneh. Pokiaľ na trhu nájdete dizajn, ktorý má dokonca snehový golier, ktorý topánku lemuje, vaša ochrana pred snehom bude stopercentná. Dbajte tiež na to, aby vám vysoké topánky dobre sedeli, inak by si sneh mohol nájsť cestu k vašim ponožkám aj napriek kvalitným topánkam.
Myslite na zo, že pánska zimná obuv by nemala byť len vysoká, ale mala by tiež byť kvalitná. Tá najkvalitnejšia má rôzne vrstvy navrhnuté tak, aby zvýšili teplo v topánke bez pridania objemu. Takéto topánky ponúka napríklad značka Columbia, ktorá nazýva svoju tepelnú reflexnú technológiu Omni-Heat. Má ju však aj mnoho ďalších značiek, ako napríklad Kamik.

Vyhnite sa čižmám s hladkou alebo zvlnenou podrážkou

Ako sme už zmienili, podrážka hrá v zimnej obuvi veľmi dôležitú rolu. Vždy preto skontrolujte, či na spodnej časti topánky sú hrubé, široko rozmiestnené výstupky – tieto malé gumené „zúbky“ totiž pomáhajú topánkam priľnúť na nerovnom klzkom ľade a poskytujú nositeľovi trakciu, ktorú potrebujete na to, aby ste zostali vo vzpriamenej polohe aj v zradnom počasí. Okrem toho má ale podrážka aj inú úlohu, a to udržať vaše nohy v suchu a izolovať chlad. Najlepšie sú v tomto prípade gumené podrážky.

zimne topanky panske

Uistite sa, že vám vaše topánky naozaj dobre sedia

To, ako sa vaša nová topánka dokáže prispôsobiť vašej nohe, má nepochybne veľký, pravdepodobne aj najväčší, vplyv na trakciu a stabilitu. Nájdite si preto topánky, ktoré tesne priliehajú k vášmu členku a udržia vašu nohu na mieste. Chôdza po hladkom ľade vás tak už neprekvapí – všimnite si tiež, že šnurovacie topánky sú v tomto ohľade lepšie ako tie bez šnúrok. Topánka so širokou plochou v prednej časti môže tiež poskytnúť lepšiu stabilitu. Na druhej strane, topánka, ktorá vám perfektne sedí, zabraňuje úniku tepla a vniknutiu chladného vzduchu alebo snehu.

Topánky by mali byť nepremokavé

Dážď, sneh, dážď so snehom, krúpy, mráz – to všetko by mali vaše zimné topánky bez problémov zvládnuť. Všetky pánske zimné topánky, ktoré poskytujú dodatočnú bariéru proti vlhkosti, do určitej miery odpudzujú vodu, pričom sú kategorizované ako vodeodolné alebo vodotesné.
Mnohé topánky ponúkajú aspoň základnú úroveň ochrany proti vlhkosti a odpudzujú aspoň malé množstvo vody. Podrážky topánok sú zase tiež tradične vyrobené z nepremokavého materiálu, ako je PVC. Pokiaľ ale chcete mať v tomto smere istotu, je potrebné zamerať sa na hľadanie nepremokavej membrány a podšívky, ktorú väčšina zimnej obuvi bežne nemá.
Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek pánske zimné topánky, v CCC si môžete vybrať zo širokého sortimentu pánskej obuvi, ktorá je teplá, štýlová a nepremokavá. Zvoľte si obľúbený strih, farbu a vhodnú veľkosť, a garantujeme vám, že tieto topánky po celú zimu ani nebudete chcieť vyzuť.

Reklamný článok

ZDIEĽAJTE NÁS