moda obleceniePremýšľate nad tým, ako vylepšiť váš štýl a vždy vyzerať šik a elegantne? Je dôležité nájsť si vlastný štýl, zistiť, aké farby a strih sa vám sedia a zohnať kvalitné kúsky. Chcete vedieť viac?

1. Zamerajte sa na základné kúsky

Uistite sa, že máte základné kúsky šatníka: ikonické malé čierne šaty, džínsy, ktoré perfektne sadnú, klasické sako, jednoduché tričká a blúzky s gombíkmi v neutrálnych farbách a ľahkú koženú či rifľovú bundu. Kľúčom k tomu, aby ste vyzerala upravene, je investícia do základných kúskov. Chcete si kúpiť kvalitné oblečenie a neskončiť na mizine? To je rozumné rozhodnutie. Váš ďalší nákup by sa mal odohrať v online outlete Zalando Lounge, ktorý ponúka značkové oblečenie za výhodné ceny.

2. Uistite sa, že vám oblečenie perfektne sedí

Jedným z trikov, ako docieliť to, aby akýkoľvek kus oblečenia vyzeral úžasne, je nájsť spoľahlivú krajčírku. Oblečenie upravené na mieru nielenže vyzerá elegantne, ale tiež sadne ako uliate. Nechajte si skrátiť dlhé nohavice, zúžte pás na šatách alebo inak upravte strih a uvidíte, že oblečenie bude hneď vyzerať naozaj dokonale.

3. Naučte sa vyvažovať proporcie

Vyváženie proporcií spočíva vo vytvorení harmónie. Tú dosiahnete tak, že budete nosiť oblečenie, ktoré je prispôsobené vášmu tvaru tela. Ak sa chcete zahrať s nadmernými veľkosťami oblečenia alebo neobvyklými tvarmi, vyvážte to tým, že zvyšok vzhľadu bude zúžený. Skúste napríklad skombinovať priliehavý top so širokými džínsami alebo top s obopnutými ramenami s nohavicami s rovným strihom.

4. Nájdite si svoj osobný štýl

Vytvorenie osobného štýlu občas trvá roky, ale môžete začať vytvorením moodboardu na pintereste. Nezabudnite, že osobný štýl je o experimentovaní, nikdy neviete, aké úžasné kúsky na vás čakajú, kým si ich nevyskúšate. Kategórie "pánske oblečenie" a "dámske oblečenie" by vám nemali diktovať, ako nakupovať. Venujte čas hraniu sa s farbami a tvarmi, aby ste našli to, čo vám naozaj sedne.

klasicke kusky moda

5. Nakupujte správne

Keď sa naučíte nakupovať presne to, čo chcete, vyhnete sa plneniu šatníka vecami, ktoré nikdy nenosíte. Keď sa váš šatník bude skladať z kúskov, ktoré máte radi a sedia vám, stane sa styling oblečenia vašou druhou prirodzenosťou.

6. Hrajte sa s farbami

Ak ste nervózna z pridávania farieb, zvoľte len jeden farebný kúsok a zvyšok vzhľadu nechajte neutrálny. Až sa s farbami zžijete, zistíte, ktoré farebné kombinácie sa k vášmu štýlu hodia najlepšie.

7. Miešajte vzory a textúry

Doba, keď ste kabelku ladila k topánkam, je preč. Kombinácia textúr a potlačí patrí už niekoľko rokov medzi obľúbené trendy. Začnite s neutrálnymi vzormi, ako sú pruhy, a nevýraznými textúrami, ako je koža, a pridávajte v malom množstve flitre a kamienky, pokiaľ nezistíte, čo vám naozaj vyhovuje.

Reklamný článok
foto: unsplash.com

ZDIEĽAJTE NÁS