bavlna oblecenieIdete na rande, čaká vás pracovný pohovor alebo potrebujete na prechádzke dobiť baterky a prečistiť si hlavu? Oblúkom sa vyhýbajte oblečeniu, ktoré váš už v prvom momente škriabe. Cítiť sa pohodlne v oblečení, ktoré máte momentálne na sebe je veľmi dôležité, a to za každých okolností.

Ktoré materiály sú “nezávadné” a neškodia vašej pokožke? Predstavíme si najznámejšie prírodné materiály, ktoré sú už na prvý dotyk príjemné a hebké.


Bavlnené oblečenie

Najpopulárnejšie a najpoužívanejšie je oblečenie vyrobené z bavlny. Bavlna je prírodný materiál získaný z rastliny kríku bavlníka. Bavlna je príjemná na dotyk, je priedušná a nedráždi pokožku. Je to ideálny materiál pre ľudí s ekzémom alebo alergiami. Jej jedinou nevýhodou je vysoká krčivosť a väčšia miera tvorenia žmolkov.

Najčastejšie sa dnes stretnete s bavlneným oblečením s prímesou syntetických vlákien. Predovšetkým muži určite ocenia, bavlnené pánske oblečenie s prímesou polyesteru alebo elastanu, pretože nedráždi pokožku a vôbec sa nekrčí. Vďaka polyesteru a pružnému elastanu, nielen pánske mikiny, ale aj košele či tričká nemusíte vôbec žehliť, rýchlejšie schnú a nestrácajú pôvodný tvar.

oblecenie bavlna alergie

Bio bavlna vhodná aj pre alergikov

Zabezpečte komfort celej rodine. Bio bavlna je vychytávka dnešnej modernej doby. Je to prírodný materiál, ktorý sa “pestuje” bez použitia akýchkoľvek chemických prostriedkov. Pri pestovaní bio bavlny sa ušetrí oproti pestovaniu klasickej bavlny až 91% vody, pretože sa využíva prevažne len závlaha zo zrážkovej vody.

Oblečenie z biobavlny je priedušné, komfortné a neelektrizuje. Bio bavlna je ideálny materiál pre výrobu dojčenského oblečenia a oblečenia pre ľudí s citlivou pokožkou. Ak si zakúpite výrobok z bio bavlny, nemôže sa stať, že v materiálovom zložení nájdete aj prímes syntetických vlákien.


Vlna nie je pre každého

Aj keď je vlna prírodný materiál, nie každému na pokožke vyhovuje. Pletené vlnené svetre sú odolné voči krčeniu, môžete ich recyklovať, príjemne zahrejú a sú priedušné, ale veľa ľudí sa sťažuje, že ich vlnené oblečenie škriabe.

vlnene svetre

Skvelou alternatívou je exkluzívny kašmír. Kašmír je prírodný materiál, ktorý sa získava z kašmírskych a pašmínskych kôz. Je to ľahký, vzácny a hebký materiál, ideálny na výrobu svetrov. Pánske a dámske svetre vyrobené z kašmíru sú drahšie ako klasické bavlnené pletené svetre. Kašmírové svetre vás príjemne zahrejú, pretože majú vynikajúce termoregulačné vlastnosti.


Hypoalergénny bambus

Bambus, momentálne veľmi trendy materiál, je vyrobený z bambusovej trávy. Je to prírodný materiál vhodný aj pre alergikov. Oblečenie z bambusu je ľahké, nekrčivé a pohodlné. Počuli ste už o bambusových ponožkách? Najpopulárnejší produkt z bambusu. Aj nohy sú časť tela, ktorú by sme si mali hýčkať. Vyskúšajte efektívne bambusové ponožky, ktoré využijete pri športovaní aj každodennom nosení. Exkluzívne bambusové ponožky majú antibakteriálne vlastnosti, dlhšiu životnosť, absorbujú vlhkosť a rýchlo schnú.

Reklamný článok
foto: unsplash.com

ZDIEĽAJTE NÁS