starostlivost pletAj vám sa zdá, že s príchodom leta sa vaša pokožka stáva náchylnejšou na rôzne nedokonalosti? Vedzte, že to nie je len pocit, ale krutá realita.

Vysoké hodnoty UV žiarenia v kombinácii s množstvom potu a teplotami prekračujúcimi hranicu 30 stupňov Celzia dávajú vašej koži poriadne zabrať. Aby aj v tomto období žiarila zdravím a krásou, mali by ste upraviť svoju dennú rutinu a venovať jej viac pozornosti. Nebojte sa, nebude to vôbec náročné!


Pravidelné čistenie je základ úspechu

Horúce letné dni podnecujú zvýšenie tvorby potu. Ten robí pokožku tváre mastnou, čo sa rýchlo prejaví na upchávaní pórov. A vy už pravdepodobne veľmi dobre viete, čo nasleduje. Vznikajú uhry a nepekné vyrážky, ktorých eliminácia je často náročná. Najlepším riešením tohto problému je preto prevencia. Jej základom je pravidelné umývanie tváre a citlivej pokožky v oblasti krku či dekoltu.

Prvým krokom čistenia je detailné umytie tváre vlažnou vodou, minimálne dvakrát denne – ráno a večer. Následne použite čistiaci gél, ktorý hĺbkovo zbaví pleť mastnoty a drobných dráždivých čiastočiek. Zároveň vašu pokožku vydezinfikuje a vyživí. Dobrým riešením sú produkty s obsahom výťažkov z austrálskeho čajovníka. Veľkej obľube sa tešia aj micelárne vody, ktoré pleť efektívne odlíčia, vyčistia a hydratujú.

Pozor na uterák! Nepodceňujte osušky, ktoré používate po umývaní tváre. Na sušenie pleti odporúčame mať vyčlenený samostatný malý uterák. Z hygienických dôvodov vám ho odporúčame vymieňať aspoň raz za dva dni. A to aj v tom prípade, že nevyzerá špinavo. Vyhnete sa tak množeniu baktérií, ktoré môžu na pokožke vyvolávať zápaly.

TIP: Ak bojujete s nedokonalosťami, máme pre vás pár tipov ako sa zbaviť akné.

leto hydratacia plet

Nezabúdajte na hydratáciu

Jednoduchá fyzika nepustí. Vysoké letné teploty spôsobujú, že voda z pokožky sa vyparuje rýchlejšie ako obvykle. A to najmä v prípade, že na vás celý deň svieti slnko a nemáte poruke žiaden slnečník, pod ktorý by ste sa mohli ukryť. Vysušená pleť je náchylná na tvorbu vrások, popraskanie a vznik ďalších nedokonalostí. Aby ste týmto ťažkostiam zabránili, je potrebné pravidelne ju hydratovať. Na to vám poslúžia kvalitné krémy s obsahom prírodných výťažkov.


Zamerajte sa na ľahkosť

Zatiaľ čo v zimnom období môžete svojej pleti dopriať poriadne hustý krém s vysokým obsahom tukov, v lete je situácia opačná. Voľte tekutejšie produkty, ktoré neobsahujú veľa ťažkých lipidov. Tie sa dokážu rýchlejšie vstrebať do kože a dodať jej cenné látky. Najhlavnejšou je však skutočnosť, že neobmedzujú jej dýchanie.

Praktický tip: Dobrým riešením sú krémy, ktoré poskytujú aj istý stupeň UV ochrany. Tie môžete používať ako krátkodobú náhradu klasických opaľovacích krémov, keďže zabezpečujú protekciu pred negatívnymi účinkami UV žiarenia zo slnka.


Make-upu dajte pauzu

V letnom období je mimoriadne dôležité, aby pokožka dokázala dýchať a vymieňať si látky so svojím okolím. A práve make-up je v tomto smere veľkou prekážkou. Na povrchu pleti vytvára vrstvu, ktorá zamedzuje správnej distribúcii potu a bráni prívodu vzduchu k pórom. Kvôli tomu sa začínajú rýchlo tvoriť vyrážky a vy sa necítite komfortne.

Klasický make-up preto počas leta radšej nechajte odpočívať na poličke. To však neznamená, že svoju vizáž nemôžete nijako podporiť. Skvelou alternatívou sú napríklad BB krémy. Tie dodajú pleti správny tón, zakryjú drobné nedokonalosti a zároveň umožnia pokožke dobre dýchať.

makeup leto


Pozor na spálenie

Svoju perfektnú dennú rutinu pozostávajúcu z čistenia a krémovania dokážete ľahko zruinovať tým, že dovolíte slnečným lúčom spáliť pokožku tváre, krku či dekoltu. Tým si nielenže privodíte estetické ťažkosti, no z dlhodobého hľadiska riskujete aj vážne zdravotné problémy. Pokiaľ viete, že počas dňa budete tráviť veľa času na priamom slnku, použite kvalitný opaľovací krém. Jeho tenká vrstva na pokožke bude prakticky neviditeľná a poskytne vám vysokú úroveň ochrany pred UV žiarením.

Reklamný článok
foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS