liekyAj vy sa už neviete dočkať letnej dovolenky? Každý si praje, aby sa vydarilo počasie a aby dovtedy neochorel. Ale čo v prípade, ak vás nepríjemnosti stretnú počas výletu? Majte vždy poruke prvú pomoc.

Základná lekárnička na dovolenku

Aby ste si dovolenku čo najviac užili, na to vám nestačí dobrá partia a stopercentná spokojnosť s destináciou. Dôležité je byť správne zbalený. Keď si vieme so sebou vziať troje plavky a celú domácu zásobu kozmetiky, nemali by sme zabúdať ani na lieky, kvalitné opaľovacie krémy či repelentné prostriedky proti hmyzu. Bez ohľadu na to, či cestujete iba do našich hôr, alebo za dobrodružstvom na exotických plážach. Bolesť ani hmyz si nevyberajú, sadnú na toho, komu to je súdené. Práve preto pri vytváraní či dopĺňaní dovolenkovej lekárničky k náplastiam pribaľte aj lieky proti bolestiam brucha, hlavy, probiotiká, ktoré vám umožnia ľahšie sa vyrovnať s cudzokrajnou klímou a stravou, a určite si nájdite miesto na prostriedky proti hmyzu. Nikdy neviete, čo sa do vás na dovolenke zahryzne. Nemusia to byť len teplé lúče slnka... Príšerne štípajúce či svrbiace miesta na pokožke ošetríte chladivými liečivými gélmi.

leto

Prvá pomoc pri dovolenkových ťažkostiach

Prehnali ste to so slnením? Pokožku na dovolenke nestačí natierať len s vhodnými opaľovacími krémami vyberanými podľa typu pleti, ale jej treba dopriať špeciálnu výživu aj po slnení, aby sa zregenerovala a dlhšie si udržala zdravý opálený vzhľad. Ak vás spálená koža bolí, chladivé peny a krémy vám uľavia od pocitov pálenia. Keď sa dostaví bolesť hlavy, na druhý deň sa slnku nevystavujte a venujte sa pozorovaniu prírody spod slnečníka či stromu. Ničím príjemným nie je ani bolesť brucha alebo zubov, preto svoju lekárničku pred odchodom na dovolenku radšej párkrát skontrolujte, aby sa nestalo, že krabičky od liekov sú prázdne.

Zbaľte sa predvídavo

Ach, to citlivé brucho! Trpieť zápchami či hnačkami je na dovolenkách bežným javom. Doplňte si do dovolenkovej lekárničky probiotiká, ale takisto aj prostriedky proti žalúdočnej nevoľnosti, hnačkám a kŕčom. Nechcete predsa celý výlet prežiť zavretí v izbe, zatiaľ čo druhí budú zbierať zážitky a zabávať sa. Súčasťou lekárničky na dovolenku by tiež mali byť antibakteriálne gély, dezinfekčné prostriedky alebo lieky proti príznakom alergie. Keď sa na dovolenku zbalíte zodpovedne, nič vás počas nej nezaskočí. Tak hurá dovolenkovať!

Zdroj foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS