ovoce a_zelenina-69933Jar je ideálne obdobie pre očistu a naštartovanie svojho tela! Nemýľte si detoxikáciu s hladovaním, to k nej nepatrí. Ako teda na to? Prečítajte si viac!

 

Každý rok sa nájde množstvo jarných nadšencov. Niekto sa snaží schudnúť do plaviek a zbesilo navštevuje fitko. Niekto sa venuje dôkladnej a celkovej očiste tela. Ideálna je samozrejme kombinácia oboch. Ako postupovať a na čo si dávať pozor? Poradíme vám!


Detoxikácia

Ľudský organizmus neustále vystavujete veľkej záťaži. Telo nepretržite odoláva vírusom, baktériám, toxickým látkam a ďalším jedom, ktoré do seba vstrebáva z jedla, vody i vzduchu.
Majte sa radi a minimálne raz v roku doprajte organizmu celkovú detoxikáciu. Telo tak očistíte a zbavíte zmieňovaných parazitov.


4 tipy pre jarnú detoxikáciu. Ako na to?


ovoce a_zelenina-662221) Úprava stravy. Detoxikáciu vždy začínajte očistou čriev. Práve v črevách vznikajú najväčšie toxíny.
Počas tohto obdobia odstráňte z jedálnička predovšetkým mäso a údeniny, mliečne výrobky, pšenicu, sladkosti či polotovary.
Zaraďte veľké množstvo ovocia a zeleniny, strukoviny, ryby a ražné obilniny.


smoothie-662042) Čistiace nápoje. Po prečistení čriev sa zamerajte na detoxikáciu pečene. K očiste vám skvele poslúžia čistiace a bylinkové čaje, čerstvé zeleninové šťavy či rôzne extrakty (napríklad z červenej repy či zeleného jačmeňa).
Prísne dodržiavajte pitný režim a len na okraj pripomenieme, nepožívajte žiadny alkohol a pokúste sa nefajčiť.


spánek-618753) Kvalitný spánok. Detoxikáciu pojmite ako kľudové obdobie. Okrem upravenej stravy, dostatku tekutín a uprataných myšlienok nezabudnite aj na dostatočne dlhý spánok. Ľahnite si ešte pred polnocou! Doprajte si minimálne 6 hodín spánku, optimálna doba regenerácie je priemerne 8 hodín. Síce sa snažíte, ale nedarí sa vám skôr zaspať? Trpíte nespavosťou pravidelne? Potom nečakajte a riešte príčiny, dôsledky nespavosti môžu váš život poriadne skomplikovať!


spanok4) Psychická pohoda.
Ľahnite si do postele s čistou hlavou! Neviete svoju myseľ utíšiť? Môžete si napríklad prevoňať spálňu, pustiť hudbu a pokúsiť sa meditovať či myslieť na pekné a radostné spomienky. Strach, stres a zloba sú najväčším ľudským nepriateľom! Naučte sa s nimi pracovať a každý deň si nájdite dôvod na ponechanie úsmevu na tvári. Známe príslovie "S úsmevom ide všetko lepšie!" je výstižné a trefné! :-)

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame