podvyziva , chudnutieDopoludnia desiata z kantíny, potom obed v reštaurácii a na záver chladnička praskajúca vo švíkoch. Tukové vankúšiky okolo pása napovedajú, že títo ľudia často jedia viac, než by bolo nutné. Napriek tomu trpia chorobou, ktorú by ste čakali skôr u afrických detí - podvýživou.

Sýtosť tela je cestou k zdraviu

Sýtosť žalúdka a sýtosť tela sú dva odlišné pojmy. Keď žalúdok hlási stop stav, neznamená to, že vaše tkanivá a orgány majú všetkého dostatok. V potravinách, ktoré jete, sa totiž v priebehu rokov znižuje obsah výživných látok.

Ale rozvíjajúca sa nutričná kríza je nebezpečná pre každého. Večná chuť na niečo dobré, opakujúce sa drobné bolesti, únava, artritída, srdcové poruchy, mozgové príhody, rakovina. Výpočet ťažkostí z podvýživy by mohol pokračovať ďalej, sa stravou totiž súvisia všetky procesy v tele.

Nemusíte si hneď pestovať vlastnú zeleninu alebo sa pchať na prasknutie. Stačí, keď zvýšite príjem zeleniny a ovocia v ich najstráviteľnejšej podobe. V šťave.

Ako získať dostatočnú výživu

V zelenine a ovocí sú dôležité vitamíny, minerály a enzýmy, denne ich ale zvládnete zjesť len obmedzené množstvo. Riešením je odšťavovanie. Vďaka nemu do seba dostanete výživné látky vo výrazne väčšom množstve a súčasne si neprehltíte žalúdok.

Výhodou je čistiaci účinok, ktorý zaistí odplavenie škodlivých usadenín z buniek a dodanie novej energie. Po niekoľkých týždňoch popíjania sa budete cítiť svieži a o mnoho rokov mladšie.

stavy

Kúpiť alebo odšťaviť

Zvýšenú pozornosť venujte rozhodnutiu, či si šťavy budete vyrábať sami doma alebo či ich kúpite. V obchodoch sa stretávate s jedným stále sa opakujúcim produktom - šťavou z koncentrátu. Tá však telu neprináša takmer žiadne živiny.

Vitamíny, ktoré sa v koncentráte vyskytujú, pochádzajú z chemickej továrne a ich spracovanie je pre telo ťažké. Prirodzená výživa, ktorá v ovocí či zelenine pôvodne bola, sa stráca pasterizáciou. Ak teda chcete skutočnú kvalitu, vyberte domácu prípravu. Získate čerstvosť, kvalitu a kontrolu nad tým, čo jete.
Známe a obľúbené pre svoju nutričnú hodnou sú aj zelené potraviny jačmeň a chlorella z ktorých si taktiež dokážete pripraviť plnohodnotný a najmä živý nápoj plný vitamínov a minerálov.

Množstvo, ktoré potrebujete

Koľko si zdravého nápoja dopriať, aby ste získali potrebnú výživu, zistíte v článku o detoxikácii. Ak chcete maximalizovať pozitívny vplyv na vaše zdravie, prečítajte si tiež, kedy a ako čerstvú šťavu piť.

PR
foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS