podvyziva mDopoludnia desiata z kantíny, potom obed v reštaurácii a na záver chladnička praskajúca vo švíkoch. Tukové vankúšiky okolo pása napovedajú, že títo ľudia často jedia viac, než by bolo nutné. Napriek tomu trpia chorobou, ktorú by ste čakali skôr u afrických detí - podvýživou.

Sýtosť tela je cestou k zdraviu

Sýtosť žalúdka a sýtosť tela sú dva odlišné pojmy. Keď žalúdok hlási stop stav, neznamená to, že vaše tkanivá a orgány majú všetkého dostatok. V potravinách, ktoré jete, sa totiž v priebehu rokov znižuje obsah výživných látok.

stava z pomarancovAle rozvíjajúca sa nutričná kríza je nebezpečná pre každého. Večná chuť na niečo dobré, opakujúce sa drobné bolesti, únava, artritída, srdcové poruchy, mozgové príhody, rakovina. Výpočet ťažkostí z podvýživy by mohol pokračovať ďalej, sa stravou totiž súvisia všetky procesy v tele.

Nemusíte si hneď pestovať vlastnú zeleninu alebo sa pchať na prasknutie. Stačí, keď zvýšite príjem zeleniny a ovocia v ich najstráviteľnejšej podobe. V šťave.

 

Ako získať dostatočnú výživu

V zelenine a ovocí sú dôležité vitamíny, minerály a enzýmy, denne ich ale zvládnete zjesť len obmedzené množstvo. Riešením je odšťavovanie. Vďaka nemu do seba dostanete výživné látky vo výrazne väčšom množstve a súčasne si neprehltíte žalúdok.

Výhodou je čistiaci účinok, ktorý zaistí odplavenie škodlivých usadenín z buniek a dodanie novej energie. Po niekoľkých týždňoch popíjania sa budete cítiť svieži a o mnoho rokov mladšie.

ovocne stavy

Kúpiť alebo odšťaviť

Zvýšenú pozornosť venujte rozhodnutiu, či si šťavy budete vyrábať sami doma alebo či ich kúpite. V obchodoch sa stretávate s jedným stále sa opakujúcim produktom - šťavou z koncentrátu. Tá však telu neprináša takmer žiadne živiny.

Vitamíny, ktoré sa v koncentráte vyskytujú, pochádzajú z chemickej továrne a ich spracovanie je pre telo ťažké. Prirodzená výživa, ktorá v ovocí či zelenine pôvodne bola, sa stráca pasterizáciou. Ak teda chcete skutočnú kvalitu, vyberte domácu prípravu. Získate čerstvosť, kvalitu a kontrolu nad tým, čo jete.

Množstvo, ktoré potrebujete

Koľko si zdravého nápoja dopriať, aby ste získali potrebnú výživu, zistíte v článku o detoxikácii. Ak chcete maximalizovať pozitívny vplyv na vaše zdravie, prečítajte si tiež, kedy a ako čerstvú šťavu piť.

PR

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame