list Aloe_veraList zbavte ozubenej časti, aby ste predišli poraneniu, prerežte list na dve polovice a lyžicou alebo nožom z listu zoškrabnite gélovú vrstvu. Presne táto vrstva obsahuje účinné liečivé látky.
Takto získaný gél sa priamo aplikuje na postihnuté miesto.

Vrchná (zelená) časť listu sa nedoporučuje k bežnému používaniu.

  • Zápal ucha

Pri akútnom zápale ucha sa doporučuje gél z Aloe vera zmiešať s troškou olivového alebo iného oleja a nakvapkať do zvukovodu ucha. V priebehu desiatich minút bolesť ucha ustupuje.

  • Po vytrhnutí a zašití rany po zube

Poodkrajujte zúbkovú časť listu a rozrežte ho na polovicu. Priložte gélovú časť listu na poranenie po vytrhnutí zuba. Obklady obmieňajte. V priebehu dvoch dní sa poranenie zhojí a rana nebolí.

aloe vera1

  • Popáleniny

Či už pri varení, pečení, pri silnom slnečnom opálení pokožky sa neutvoria pľuzgiere, ak gélovú šťavu z Aloe vera nanesiete na postihnuté miesto, prípadne priložíte prekrojený list vo forme obkladu.

List z Aloe vera upokojujúco pôsobí aj pri ľahších omrzlinách, podliatinách a poraneniach, ktoré rýchlo ustupujú a hoja sa.

  • Bercové vredy

Vredy sa priložením obkladu listu Aloe vera rýchlejšie hoja. List prekrojte, odstráňte zúbkovú časť listu, pozdĺžne ho prerežte a priložte gélovou častou k rane a obviažte.

Pozor! gél sa prikladá okolo rany nie na ranu.

 Rebecca

 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame