zdrave kupanie v bazene albixon.skBazén jednoducho patrí do záhrady, najmä do tej, ktorá ponúka veľkorysé priestory na príjemné využívanie voľného času s našimi blízkymi. Pokiaľ sa oň správne staráte, kúpanie v ňom prináša radosť a samé pozitívne pocity.

Vo vlastnom bazéne sa dá zrelaxovať najlepšie, pretože si tieto chvíle vieme užiť bez zvedavých pohľadov iných ľudí. Navyše si môžeme byť istí, že voda, v ktorej sa kúpeme, je zdravotne neškodná. Ideálna úprava vody je pre vás tá bezchlórová.


Bezchlórová úprava vody v bazéne

Aby naša voda v bazéne lákala každého, kto sa na ňu pozrie, je potrebné sa o ňu aj náležite starať. Nielenže je to naša vizitka, ale robíme to predsa pre seba a svojich najdrahších. Naša bezpečnosť a zdravie sú vždy na prvom mieste. Môžeme mať hoci aj najluxusnejší bazén, ale pokiaľ je starostlivosť oň zanedbaná, nikto nám ho závidieť nebude. Znečistená voda je epicentrom šíriacich sa infekčných chorôb, ktoré zdravému človeku dokážu poriadne znepríjemniť život. Plesne, kvasinky, vírusové ochorenia čriev, hnačky, zvracanie a rôzne iné baktérie, ba niektoré môžu mať až fatálne následky. Hoci tieto zistenia sú odstrašujúce, vy môžete mať vždy istotu, že robíte všetko preto, aby ste sa týmto „nepozvaným hosťom“ vo vašom bazéne vyhli. Výborným riešením môže byť úprava vody v bazéne iným spôsobom ako s použitím chlórového prípravku, ktorý navyše dráždi oči, nos aj pokožku.

Počuli ste už o slanej úprave vody? Pomocou nej sa sleduje Ph vašej vody a zničia sa baktérie a riasy bez toho, že by ste cítili nepríjemný zápach chlóru. Navyše voda s ním bude priezračne čistá. Takéto prístroje je možné inštalovať aj do už fungujúcich bazénov. Ľudia s citlivou pokožkou si konečne prídu na svoje a ešte získajú aj dobrý pocit z toho, že tento ekologický systém založený na soli chráni naše životné prostredie a tiež naše peňaženky od zbytočných a častých výdavkov.


Využite UV lampu a dezinfekčný ionizátor

Ďalší šetrný a účinný spôsob, ako spoľahlivo bojovať proti baktériám a plesniam, je UV lampa. Toto zariadenie je zhotovené z antikorového materiálu a inštaluje sa k filtru bazéna. Voda prechádzajúca cez filter sa automaticky dostáva pod UV–C lúče lampy, ktoré sa postarajú o zničenie a množenie baktérií. Výsledkom bude opäť krásna voda a kúpanie bez rizika.
Zdravo sa budete kúpať aj pomocou dezinfekčného ionizátoru, ktorého systém využíva uvoľňovanie iónov medi a striebra. Dokážete s ním ušetriť 75- 95 % výdavkov spojených s čistením vody v bazéne, a to už je naozaj na zváženie.

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame