nahlad zimna turistikaPokiaľ sa celý rok veľmi nepohybujete, tak víkend, alebo týždeň na zasneženej pláni, alebo kopci je pre vás veľký risk. Pri posudzovaní svojich možností zvažujte reálne a neprepínajte svoje sily a schopnosti.Nemali by ste sa do svojich výkonov vrhať strmhlav, vždy počúvajte svoje telo, ono vám napovie, určí vám tempo, či už stojíte na korčuliach na ľade, alebo ste na lyžiach, bežkách či snowboarde niekde na svahu.

Rozcvičte sa, zohrejte svalstvo, pripravte svoje telo a kĺby na záťaž. Veľmi pomôžete svojmu pohybovému aparátu v pohyblivosti a tým aj obmedzíte prípadné rizika poranenia.


Rozhodli ste sa využiť posledné dni zimy na pohybové aktivity v snehu?


Sánkovanie nie je tak náročné ako iné zimné športy. Je to výborná alternatíva pohybu a oddychu na snehu. Jazda z kopca vám určite prečistí hlavu, zvýši adrenalín v krvi a po fyzickej námahe sa budete cítiť výborne. Ak máte k tomuto športu ešte dobrú partiu, niet čo dodať. Pridajte guľovačku a iné zabudnuté šantenie, nebudete ľutovať, že ste opustili teplo obývačky.
Korčuľovanie a hokej na zamrznutom jazere je tiež obľúbený zimný šport. Posilňuje svalstvo celého tela. Ak ste k sebe úprimný, tak málo kto z vás to nepotrebuje, hlavne pri sedavom povolaní. Určite k tomu nepotrebuje špičkovú výbavu, postačí teplé oblečenie, korčule a kúsok ľadu.

 

turistika1


Ak nie ste zástancom akčnejších športov, tak si doprajte prechádzku v krásne zasneženej krajine. Dlhotrvajúca aktivita aj v nižšom tempe pomáha spaľovať tuky a prospieva zdraviu. Skúste si naplánovať na každý deň po práci malý výlet, to je úplne jedno, či prejdete park alebo si zvolíte cestu z práce domov alebo do obchodu na pešo. Dôležité je, že sa hýbete. Víkendový deň si doprajte s rodinkou, alebo s priateľmi výletom do krásne zasneženej prírody.

Zimná turistika a neopakovateľný výhľad na čarokrásnu zasneženú krajinu, stojí naozaj za trošku námahy. Pokiaľ si na nohy pripnete bežky naozaj neoľutujete.


Ak sa rozhodujete zaradiť a ešte využiť posledné zasnežené týždne, dni do svojich pohybových a svojho životného štýlu, je to určite správny krok, správnym smerom.

 

zasnezena krajina

 

Možno je váš cieľ

  • zlepšenie fyzickej kondície
  • zníženie hmotnosti
  • zvýšenie svalovej hmoty
  • pobyt v krásnej prírode
  • otužovanie organizmu najprirodzenejšou cestou
  • stretnutie sa s priateľmi pri pohybových aktivitách

To je úplne jedno, pohyb na čerstvom vzduchu je prevencia a súčasne aj liečba metabolických (civilizačných) ochorení ako je obezita, cukrovka, zvýšenie tuku v krvi alebo ischemickej srdečnej choroby...
Ak je vašim cieľom znížiť hmotnosť, samostatná fyzická aktivita bez dodržiavania aspoň základných stravovacích zásad nepovedie k dlhodobému poklesu hmotnosti, no určite je to veľké plus k zvýšeniu fyzickej zdatnosti.

 

 Rebecca

 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame