aloe gel_v_kozmetikeNa vrásky - gél z listu

Zrežte ozubenú časť listu, potom ho pozdĺžne rozkrojte a následne prekrojenou časťou listu natierajte vyčistenú pokožku. Gél veľmi rýchlo vsiakne do pokožky. Gélovú kúru ukončíte nanesením krému, ktorý zvyčajne používate.


Pokožka na dotyk ostáva hladká a vláčna po celý deň a čo je najdôležitejšie, je ochránená proti vonkajším vplyvom prostredia ako aj nepriaznivého počasia.

Akné

Čerstvým gélom z listu Aloe vera je vyliečiteľné aj akné. Táto liečba je o niečo zdĺhavejšia ale účinná. Na postihnuté miesto naneste miernu vrstvu čerstvého gélu z lista Aloe vera.
Po štrnástich dňoch používania sa prejaví zhoršenie stavu tohto problému, ale teba vydržať, postihnuté miesto i naďalej natierať. Po tejto kritickej dobe nastáva samotné čistenie a doliečovanie pokožky.

kozmetika aloe vera 

Rozšírené póry

Problém ktorý sa vyskytuje vo veľkej miere u väčšej časti populácie bez rozdielu pohlavia či veku. Čo tak skúsiť pleťovú vodu z Aloe vera, ktorá čistí a sťahuje póry pokožky, rovnako sa hodí aj pre pleť postihnutú s akné.

 

K príprave potrebujete:

  • 1 malú fľašku 160 ml klasickej bielej Alpy
  • gél z jedného menšieho listu Aloe vera
  • 160 ml destilovanej vody, môže byť aj nesýtená a nedochucovaná minerálka
  • 1 malá lyžička jablčného octu alebo citrónovej šťavy

Alpu vlejte do dobre uzatvárateľného zaváracieho pohára spolu s gélom z lista Aloe vera. Rozmixujte.

Pohár uzatvorte a odložte na tri týždne do tmavej miestnosti. Po uplynutí tejto doby zmes scedíte cez gázu do druhého čistého pohára dolejete destilovanou vodou, pridáte jablčný ocot alebo citrónovú šťavu.

Všetko dôkladne premiešajte a znovu preceďte cez filtračný papier, postačuje aj filter na prekvapkávanú kávu.

Pleťová voda je pripravená na bežné používanie.

Suché a lámavé vlasy

Množstvo gélu sa používa podľa hustoty a dĺžky vlasov. Na strednú dĺžku vlasov potrebujete približne 100 ml až 200 ml gélu z Aloe vera.

Príprava vlasového zábalu

kozmetika aloe vera gel vlas omladzuje, dáva mu väčšiu pružnosť a zabraňuje lámaniuZ rozkrojených listov zoškrabnite gélovú vrstvu listu, rozmixujete a vzniknutú zmes vtrite do čistých umytých vlasov. Následne prikryte ošetrované vlasy igelitovým vreckom a zabaľte do uteráka.
Nechajte pôsobiť pol hodiny, potom vlasy opláchnite čistou vodou.
Zábal pôsobí zároveň aj ako kondicionér, vlas omladzuje, dáva mu väčšiu pružnosť a zabraňuje lámaniu. Tieto vlastnosti dodáva keratín, ktorý gél obsahuje. 

Už po treťom zábale sú vlasy pevnejšie a na pohľad zdravšie.

 

 autor: Rebecca
foto: pixabay.com

ZDIEĽAJTE NÁS