konopna kozmetikaKonope je mnohými zatracovaná rastlina, najmä z dôvodu jej používania ako psychotropnej látky. Je však preukázané, že mnohé výťažky z nej pôsobia blahodarne na kožu a podporujú jej uzdravovanie.

Vyskúšajte aj vy konopnú kozmetiku a objavte jej silu, s ktorou dokážete hravo zatočiť s citlivou pleťou, zápalmi či s prejavmi starnutia.


Konopná kozmetika je účinná na široké spektrum kožných problémov

Konopná kozmetika je obohatená o olej z konopných semien, ktorý obsahuje vysoký podiel mastných kyselín, bielkovín, vitamínu E a mnohých protizápalových látok. Práve preto dokáže táto kozmetika kožu zvláčniť, hydratovať a navyše aj účinne dezinfikovať. Zabraňuje premasťovaniu pleti a bojuje proti rozšíreným pórom, ktoré sú prvotným štádiom akné. Vďaka výbornému viazaniu vody konopná kozmetika pleť omladí, prinavráti jej pružný a svieži vzhľad a utlmí tvorbu vrások. Obsahové látky sú vhodné aj na boj proti ekzému, lupienke či suchej pokožke. Natieranie konopných krémov vás ochráni tiež pred pôsobením UV žiarenia, pred nízkymi teplotami a naštartuje obnovu kože po popáleninách či iných poškodeniach.

Konopný olej pre lepší účinok


Ak chcete z tejto rastliny získať čo najlepšie účinky aj pre svoju kožu, môžete na ňu aplikovať priamo konopný olej. Použiť ho môžete na terapiu akné nanášaním priamo na postihnuté miesta či ako účinnú zbraň na vrásky jeho vmasírovaním najmä v oblastiach okolí očí. Olejom môžete podporiť vitalitu vašich vlasov, obnoviť ich pôvodnú štruktúru a zbaviť sa napríklad lupín. Je vhodný aj pre tehotné ženy, ktoré ho môžu používať ako prevenciu tvorby strií.

Príbuzný arganový olej


Konopnému oleju je zložením a účinkami veľmi podobný saloos arganový olej. Je získavaný zo semien argánie lisovaných za studena, vďaka čomu sa nemení pôvodná štruktúra obsahových látok. Môžete ho použiť na boj proti vráskam, no najmä na elimináciu problémov s citlivou a suchou pleťou. Mnoho kozmetických firiem pridáva arganový olej do krémov na ruky či šampónov na vlasy, keďže obsiahnutý keratín spevňuje nechty a vlasy.
Široký sortiment konopnej kozmetiky, arganový olej a mnohé iné produkty nájdete v drogériách a kozmetikách.

ZDIEĽAJTE NÁS