starnuca plet vrasky kyselina hylauronovaS postupne pribúdajúcimi rokmi sa mení aj zloženie pokožky na tvári. Znižuje sa syntéza látok podmieňujúcich elasticitu pleti, z dôvodu čoho koža stráca svoju pružnosť. Zároveň už nie je tak svieža, jemná a tvoria sa na nej vrásky. Ak však chcete vyhlásiť boj svojmu veku, máme pre vás zaujímavý tip na účinnú zbraň.

Je ňou kyselina hyalurónová, ktorá aj vašej pleti prinavráti mlado vyzerajúci vzhľad.


Čo je to kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je polysacharid, ktorý tvorí jednu zo základných stavebných jednotiek najmä spojivových tkanív. Nim, ale napríklad aj pokožke, dodáva pružnosť tým, že je schopná nasávať vodu, a tak zabezpečiť ich stály tvar. Vo vyššom veku však postupne klesá jej zastúpenie v tkanivách, čo sa prejavuje ich ochabnutím, a to napríklad vo forme nelichotivých vrások. Mnohé dámy si túto látku nechávajú aplikovať kvôli omladeniu pleti injekčne, no vy ju môžete do svojej kože dostať aj oveľa jednoduchším, lacnejším a úplne bezbolestným spôsobom.

Kozmetika pre bezchybný vzhľad pleti

Mnoho kozmetických firiem má radu určenú práve pre dámy vo vyššom veku, ktoré si potrpia na svoj bezchybný vzhľad. Tieto prípravky obsahujú práve účinnú kyselinu hyalurónovú, ktorá dokáže s vekom na papieri urobiť naozaj zázraky. Už po krátkom používaní sa sami presvedčíte, že vaša koža na tvári je pružnejšia, jemnejšia a najmä na nej zaznamenáte evidentný úbytok vrások. Jedným z takýchto prípravkov je aj krém s kyselinou hyalurónovou. Okrem vyššie opísaných účinkov kyseliny stimuluje syntézu vláken elastínu a kolagénu. Vyhladí vaše vrásky, zosvetlí pigmentové škvrny a prinavráti pleti mladistvý vzhľad. Môžete ho používať aj ako denný, aj ako nočný krém.

Ďalším produktom ktoré je dobre spomenúť je sérum s kyselinou hyalurónovou. Je určené pre osoby všetkých vekových kategórií, ktoré chcú hydratovať a spevniť svoju pokožku či zbaviť sa upchatých pórov. Nanášaním na rizikové miesta výskytu vrások navyše oddialite ich tvorbu alebo výrazne zlepšíte ich súčasný stav.

Prírodné produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej určite skrášlia aj vašu pleť.

ZDIEĽAJTE NÁS