masaz tvareMedzi najpríjemnejšie kozmetické ošetrenie patrí masáž tváre, priamy dotyk človeka, nemôže nič nahradiť. V spodnej vrstve dermy sa nachádzajú nervové zakončenia, ktoré reagujú na dotyk, tlak, na bolesť, ale aj na zmenu teploty.

Vďaka tomu pri využití rôznych masážnych techník, je možné vyvolať širokú škálu pocitov, od prekrvenia až po príjemné uvoľnenie.

Správne prevedená masáž

 • vyhladzuje pokožku
 • pomáha oddialiť proces starnutia
 • uvoľňuje napätie v tvári
 • aktivuje produkciu kolagénu a elastínu
 • výraz tváre okamžite zjemní a zmäkčí
 • rýchly a viditeľný výsledok

masaz tvare relax 

Už prekročením dvadsiateho roku veku života na svojej tváričke mnohí pozorujú prvé vrásky. Nie, to nie sú vrásky, ktoré odrážajú skúseností života, tieto sú mimické. Vznikajú ako sprievodný jav emočných prejavov (smiech, úsmev, mračenie sa...), tie hlbšie postupne časom pribúdajú. Toto neplatí len o nežnejšej ženskej populácii, ale vrásky a vek sa zapisujú do tváre aj mužom.

Vekom postupne ubúda z pleti kolagén a elastín, čo je priamy dôsledok vzniku a prehlbovania sa skutočných vrások. Tento priebeh "stárnutia" je možné celkom slušne oddialiť a tak zabrániť svojej pleti predčasnému starnutiu.

Najschodnejšie protivráskové riešenia na zlepšenie stavu svojej pleti

V kozmetických salónoch si môžete dopriať

masaz tvare2

 
 • uvoľňujúcu masáž
 • lymfatickú masáž tváre 
 • lymfatickú masáž dekoltu
 • masáž s liftingovým okysličovacím a revitalizačným účinkom na ramená, dekolt, krk, tvár a vlasovú pokožku
 • mikromasáž očného okolia

 

Pribúdajúcim vekom svalové tkanivo v tvári ochabuje. Tento proces začína najmä okolo úst, očí a na čele, tu sa najčastejšie objavujú nové a nové vrásky.

Z rozličných dôvodov každý nemá možnosť chodiť pravidelne do kozmetických salónov, či už je to z nedostatku času, zlej finančnej situácie, alebo potreba pleti ihneď dodať okamžitú vzpruhu. Z týchto alebo aj iných dôvodov, je ideálne dopriať si masáž tváre, v pohodlí domova, ktorú pri troške trpezlivosti určite zvládnete.


Na dosiahnutie želaných výsledkov vám postačí pár ťahov, 1 až 2 krát týždenne, každý z nich treba prevádzať približne 20 sekúnd.
Prvým krokom je na pleť naniesť sérum alebo výživný nočný krém.


Ideme na to:

 • Čelo a okolie očí – priložte si ukazovák a prostredník oboch rúk do stredu čela. Postupujte od koreňa nosa do strán. Zľahka pritlačte a urobte horný oblúk až ku spánkom. Po niekoľkých ťahoch sa presuňte k očiam. Prostredníkmi robte kruh okolo očí, pri koreni nosa trochu pritlačte. Silnejším tlakom prechádzajte cez obočie a spánky.
 • Masírujte partiu okolo úst - prostredníky priložte medzi nos a vrchnú peru a prstenníky priamo dole pod spodnú peru. Prsty ťahajte smerom von ku kútikom úst, až kým sa nespoja.
 • Tvár - použite dlane, priložte si ich na tak, aby ste mali zápästia na úrovni brady a prsty na čele. Zľahka zatlačte a ruky pomaly ťahajte smerom k ušiam.

Nezabúdajte pleť pravidelne čistiť. Na jej regeneráciu, ošetrenie a upokojenie, môžete použiť prírodné suroviny, ktoré máte bežne doma. Vašu pleť rozjasnia, vyčistia, hydratujú, zahoja a tiež upokoja a osviežia. S trochou inšpirácie môžete použiť uhorku, med, citrón, banán, tvaroh, jogurt, olivový olej, vrecúška zeleného čaju a iné komodity, či už samostatne, alebo zmiešaním viarerých dohromady, ako účinnú masku.


Medzi prvý pohľad pri stretnutí je pohľad do očí a tváre. Nezanedbávajte sa a starajte sa o svoj vzhľad, mnohí podľa prvého dojmu posudzujú a zaradzujú človeka.

Martull

ZDIEĽAJTE NÁS