vlasy domaca maskaMasky vyrobené doma môžu vlasom výrazne pomôcť. Nemusíte míňať peniaze na drahé produkty, ale využiť to, čo bežne nájdete v kuchyni.

Ak chcete svojim vlasom pomôcť, môžete si ľahko pripraviť domáce masky. Namiešajte si ingrediencie podľa toho, čo akému problém chcete pomôcť.


Maska na suché vlasy

Ak skombinujete olivový olej, mletú kávu a žĺtok z vajíčka, vyrobíte si povzbudzujúci masku pre suché vlasy. Vymiešajte žĺtok, pridajte dve lyžice mletej kávy a tri lyžice olivového oleja. Masku naneste na vlasy a nechajte pôsobiť približne na 20 minút. Potom vlasy dôkladne opláchnite vlažnou vodou a umyte tak ako obvykle.


Maska pre rýchlo sa mastiace vlasy

Na vyčistenie a odmastenie vlasov si môžete vyrobiť masku z mlieka, ovsených vločiek a mandľového oleja. Postup na jej prípravu je jednoduchý – pripravte si ½ až ¼ šálky mlieka a pridajte ½ šálky ovsených vločiek. K zmesi pridajte 1-2 lyžičky mandľového oleja a premiešajte. Výsledkom by mala byť hustejšia maska, ktorú naneste na vlasy, nechajte pôsobiť približne 20 minút a umyte.

domaca maska vlasy


Maska na poškodené vlasy

Poškodené vlasy potrebujú hydratáciu a vitamín E. Výborným zdrojom pre hydratáciu je mango, ktoré poslúži na celkové ozdravenie vlasov. Masku z neho si vyrobíte jednoducho – stačí rozmixovať dužinu manga a pridať lyžicu bieleho jogurtu. Masku nechajte na vlasoch pôsobiť cca na pol hodinu a umyte. Vlasy budú lesklé a vyživené.

Prečítajte si aj:

autor: redakcia
foto: pexels.com

ZDIEĽAJTE NÁS