celery 2716591 640Na ľudský organizmus ako afrodiziaka pôsobí veľa potravín a korenín, ktoré podporujú potenciu, dodávajú silu, sexuálnu energiu a apetít. Ak cítite, že by váš sexuálny život potreboval trošku posunúť, dodať mu nejakú „šťavu" a vzrušenie, treba vyskúšať afrodiziaka.

Dobré prírodné afrodiziakum by malo v prvom rade pomôcť odbúrať zábrany, ale bez toho, aby sa človek cítil omámený. Okrem toho by malo zvýšiť a predĺžiť výkonnosť, vzrušenie aj sexuálne napätie, naštartovať vaše libido a zintenzívniť orgazmus. Často sú to každému dostupné potraviny a koreniny. Zvyčajne svojim tvarom pripomínajú pohlavné orgány napríklad banán, chren, petržlen pripomínajú mužský penis. Pre zmenu ustrice, broskyne alebo jahody ženské pohlavné orgány. Vďaka svojmu zloženiu a vysokému obsahu vitamínov, minerálov či sacharidov, majú schopnosť výrazným spôsobom ovplyvňovať aj sexuálne funkcie organizmu.

Niečo z kuchyne pre spaľujúcu vášeň


Doma v kuchyni určite nájdete účinné prírodné afrodiziaka ako je zeler, zázvor, čili papričky, škorica, vanilka, cesnak, klinček... spôsobia prekrvenie slizníc a orgánov, rozprúdia krv v tele a určite aj rozbúchajú srdiečko.

Zelenina

Paradajky v poňatí afrodiziak sú jablká lásky a v kombinácii s nasekanou bazalkou sú silným povzbudivom hlavne pre ženy.

Zeler zase pomáha pri problémoch s erekciou, je ako liek na tento neduh. Zároveň je významný zdrojom draslíka, vitamínov a viacerých minerálov. Pri milovaní vyvoláva pocit šťastia, pôsobí povzbudzujúco a zároveň uvoľňuje, čo je rozhodujúce.

Petržlen jeho zloženie dráždi ženskú panvu a močovod u obidvoch partnerov.

Cesnak a čili to je dvojitá sila. Cesnak sa všeobecne považuje za silné a účinné afrodiziakum, vie poriadne rozohriať telo, podporuje sexuálnu vášeň, posilňuje vnútorné orgány, zvyšuje vitalitu. Pri dennej konzumácii neprospieva iba zdraviu, ale aj k zvýšenej sexuálnej výkonnosti. Výraznú „vôňu" cesnaku prebije určite spaľujúca vášeň, jeho alternatívou je chren.

K afrodiziakám z rady zeleniny patrí napríklad aj špargľa, artičoky, taktiež strukoviny predovšetkým fazuľa a cícer majú povzbudivé účinky na sexuálnu chuť a potenciu.

 

cesnak a cili1


Ovocie


Účinky afrodiziak v ovocí sa pripisujú hlavne veľkému obsahu vitamínov, napríklad taká marhuľa, alebo granátové jablko sú od pradávna považované za ovocie lásky.

Výborný účinok na mužskú potenciu majú rozotrené ďatle pridané do kávy.

Broskyňa ako afrodiziakum vzbudzuje žiadostivosť, banán pre zmenu zvyšuje pocit šťastia, zvyšuje sebavedomie a sexuálnu energiu.

Jahody a ananás majú pozitívny vplyv na náladu človeka, najmä jahody sú nepostrádateľné pri sexuálnych radovánkach.

Avokádo v krajine pôvodu nazývaný aj strom semenníkov to hovorí samo za seba. Avokádo sa používa ako zdroj energie.


Koreniny


Sú príjemné, s dobrou vôňou, ktorá evokuje zmysly a hlavne sú pre každého dostupné. Zbytočne sa nehovorí, okoreňte si svoju lásku, tak si svoje milostné radovánky vychutnajte maximálne v plnej sile a zdraví.

Voňavá a evokujúca škorica má vplyv na pohlavné žľazy, tým vyvoláva chuť na milovanie. Obdobný efekt má aj vanilka, čierne korenie, mäta, saturejka, zázvor, rozmarín, šalvia, muškátový oriešok a pálivé čili.

Čaj z anízu urýchľuje vylučovanie hormónov, čo má za následok stav obdobný ľahkej eufórii.

Klinček je vhodný pre mužov, pôsobí na fyzickú stránku mužnosti.

Med a koriander pre zmenu zlepšuje prekrvenie v panvovej oblasti.


Mandle a dyňové semienka


Majú pozitívny vplyv na funkciu pohlavných orgánov a značnú mieru pri vyvolaní milostnej túžby. Je to vďaka ich zloženiu, predovšetkým vysokému obsahu vitamínov a minerálov, ktoré majú priamy vplyv na sexuálne funkcie a tvorbu pohlavných hormónov.

Túto schopnosť majú aj iné druhy orechov a taktiež sezamové semienka.

cokolada


Čokoláda, káva a med


To sú tiež afrodiziaka, ktoré máte určite doma. Tieto pochutiny môžu byť práve tými povzbudzujúcimi prostriedkami, čo práve vás naladia na tú správnu milostnú vlnu.


Červené víno s novým prípadne s čiernym korením, klinčekmi, škoricou v malom množstve je účinným afrodiziakom. Alkohol vo väčšom množstve pôsobí na sexuálne libido utlmujúco.


Neexistuje zázračný elixír sexuálnej žiadostivosti a výkonnosti, veď sex je v prvom rade psychická záležitosť. Ani to najsilnejšie afrodiziakum nikdy nenahradí duševnú pohodu a prirodzenú dávku túžby po partnerovi, ktorá je nevšedným základom pre spoločné intímne chvíle.

Výrok, že „sex je hlavne v hlave", platí pri prírodných afrodiziakách viacnásobne.

Pokiaľ chcete vyskúšať aj niečo iné ako prírodné produkty, môžete sa poobzerať a vybrať si z veľkej ponuky v špecializovaných eshopoch.

 Rebecca

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame