prirodaZdravý životný štýl, zdravie, zdravá výživa, fyzická i psychická krása to sú témy, ktorými sa chceme zaoberať. Našou ideou a cieľom je, aby sa sám organizmus dokázal brániť, udržal si vitalitu a zdravie do vysokého veku života bez chemických látok pokiaľ nieje neskoro.

Určite mnohí z vás budú súhlasiť, že dotyk prírody je, to čo nám dodáva energiu, silu, pocit šťastia, zdravia a pozitívne nabudenie organizmu, už pri pohľade na zelené listy a slnečné lúče.

Je potrebné si uvedomiť, ak je niečo poškodené, alebo zdevastované to sa vždy horšie obnovuje, ako sa poškodeniu predchádza, preto prevencia v podobe zeleného zdravia a takzvaných živých potravín je na správnom mieste. 

Zdieľajte s nami nové užitočné rady a informácie. Postupne vám predstavíme liečivé bylinky, ktoré stretnete bežne na prechádzke či už na lúke alebo pri plote záhrady, ich využite vo svoj prospech, praktiky zdravej výživy, očistné kúry (detoxikácia) organizmu a mnoho iného. Všetko to čo má nielen preventívny, ale i liečebný charakter.
 
Zdravý životný štýl nie je nič iné, ako naučené cieľavedomé a systematické činnosti, ktoré jednotlivec vykonáva pre svoje zdravie a krásu fyzickú i psychickú.
Mnohí isto oponujete, že máme šťastie a svoj zdravotný stav môžeme účinne ovplyvniť, alebo celkom zmeniť svoj životný štýl ku svojmu prospechu. S tým sa nedá nesúhlasiť, že najväčší podiel zdravia má každý z vás vo vlastných rukách, zbytočne sa nehovorí: „Ste, to čo jete“, alebo „V zdravom tele zdravý duch“.

 

borovicka 
Absencia zdravého životného štýlu skracuje život a výrazne znižuje jeho kvalitu. Máme v úmysle priblížiť a inšpirovať vás tým, čo je najlepšie z prírody, čím „napumpovať“ organizmus o dôležité vitamíny, stopové prvky a iné pre organizmus a zdravie drahocenné látky. Veľakrát dobre padnú tipy, triky, recepty alebo odporúčania, ako predísť a zamedziť civilizačným chorobám (obezita, vysoký krvný tlak, rôzne druhy rakoviny, diabetes a iné), alebo ako si vylepšiť postavu. Nezabúdajte, je to vaše zdravie. Každý zdravý organizmus je v stave úplnej fyzickej a duševnej pohody. Ak sa rozhodnete s novým životným štýlom a zmenou svojich návykov veríme, že vás v tom podporia aj tieto stránky.

Ak ste presvedčení o zmene životného štýlu tak:

  • V prvom rade skutočná spotreba príjmu tuku a cukru a strava bohatá na vlákniny. Celozrnný chlieb, ovsené vločky, čerstvé ovocie surová zelenina, strukoviny
    by mali tvoriť veľkú časť v celkovom dennom príjme potravín. Mäso, maslo, margarín, mäsové výrobky, sladkosti a plnotučný syr by mali byť konzumované s rozumnou mierou.
  • Dostatočný pobyt a pohyb na čerstvom vzduchu minimálne pol až 1 hodinu denne.
  • Fajčenie je negatívny faktor zdravia, tento takzvaný „zlozvyk“ by mal byť úplne  vyradený zo zdravého životného štýlu.
  • Už existujúca nadváha a obezita zmenou stravy a zaradením pohybu pozvoľna ustúpi.
  • Odbúranie trvalého stresu, ako napríklad finančná situácia v rodine, nervozita, strach zo školy či zamestnania a stresu za volantom by sa malo vyhýbať. Fyzická aktivita odstráni psychické napätie, vďaka nej sa nám zlepší nálada a dobije energia, niekedy celkom postačí aj prechádzka na čerstvom vzduchu niekde v parku, alebo iná jednoducá športová aktivita ako je jazda na bicykli, korčuliach a iné, nám iba prospejú.
  • Veľmi dôležitý je aj pravidelný spánok.
  • Konzumácia alkoholu by mala byť obmedzená, nič vo väčšom množstve neprospieva vášmu zdraviu, pokiaľ si chcete dopriať pohárik, zvoľte značkové suché víno alebo vinný strik.

Dodržiavaním zásad zdravého životného štýlu si upevníte zdravie budete pozitívne naladení a s dobrým pocitom. Zásluhou pohybu a vyváženej strave si udržíte primeranú hmotnosť, dobrý krvný tlak a nízku hladinu cholesterolu v krvi, budete sa cítiť menej unavení, predĺžite si život a zvýšite si jeho kvalitu, dosiahnete sviežeho vzhľadu, dobrej psychickej a fyzickej pohody a samozrejme si zlepšíte celkový svoj zdravotný stav organizmu.
Treba vyhľadávať všetko, čo zdraviu prospieva a vyhýbať sa všetkému, čo zdraviu škodí.

 Rebecca

 

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame