aloe mLiečivá rastlina Aloe vera rastie v subtropických a tropických oblastiach. Výživnú hodnotu má len vnútorný obsah listu. Látky, ktoré táto hmota obsahuje pomáhajú pri hojení rán, popálenín, pomáhajú pri paradontóze, miernia ekzémy, pomáhajú pri cievnych chorobách a dokonca aj pri cukrovke.Prírodná kozmetika s aloe vera

Jedinečné blahodarné účinky Aloe vera sa využívajú nielen v prírodnej kozmetike ale aj v medicíne, potravinárstve či v domácom lekárstve. Účinnosť tejto sukulentnej rastliny ocenia hlavne priaznivci prírodnej medicíny.

Silné protizápalové a antibakteriálné účinky, ktoré obsahuje aloe sa využívajú pri kožných problémoch ako sú napr. akné, opary, ekzémy, pliesne, lupiny...


Zdravý rast vlasov môžete podporiť šampónom a kondicionérom s obsahom aloe vera, ktorý im dodá vitalitu a lesk. S pomocou výťažkov z aloe pomáha regenerovať a posilňovať končeky vlasov.


Kozmetické produkty
, ktoré obsahujú zložky tejto rastliny chránia a podporujú regeneráciu pokožky. Udržiavajú ju hydratovanú, zvyšujú elasticitu a znižujú príznaky starnutia.


Aloe vera - liek z prírody

Liečivo pôsobiace zložky tejto jedinečnej rastliny využívali už v minulosti starí Egypťania, ktorý ju pomenovali „božský nápoj." Užívanie aloe sa doporučuje pri redukčných diétach, jej hydratačné a detoxikačné účinky pôsobia na pokožku celého tela ako elixír mladosti. Pravidelná konzumácia nápojov s obsahom aloe vera pôsobí blahodarne na tráviacu sústavu dokonca aj pri liečbe hemoroidov. Aby bola vaša pleť krásna treba ju ošetriť aj z vnútra. Užívanie prírodnej kozmetiky s aloe sa prejaví aj na pokožke.

Účinky aloe vera:

  • podporuje imunitný systém
  • zlepšuje funkčnosť tráviacej sústavy
  • pomáha pri látkovej výmene
  • pomáha pri regenerácií buniek
  • pomáha pri zápalových ochoreniach
  • pomáha pri alergiách

Aloe vera obsahuje široké spektrum dôležitých vitamínov, (A, B1, B2, B6, B12, C, E) minerálov ako sú vápnik, fosfór, draslík, sodík, chlór, mangán, zinok, chróm. Obsahuje až osem esenciálnych aminokyselín a aj enzýmy na podporu trávenia.

Upozornenie:

Pri nadpriemernom užívaní alebo pri užití nadmerného množstva sa niektoré látky môžu zmeniť na toxické.

ZDIEĽAJTE NÁS

Odporúčame