kozmetika z mrtveho moraDovolenka strávená pri Mŕtvom mori je mnohými odborníkmi považovaná za dokonalú ozdravnú kúru. Bohatý obsah minerálnych látok, ktorý sa v takej miere nachádza výlučne v tejto prírodnej kráse, má blahodarne účinky na zdravie človeka a často s ním dokáže robiť hotové divy.

Liečivé účinky Mŕtveho mora však môžete pocítiť aj u vás doma, bez nutnosti podujať sa na dlhú cestu k jeho vodám. Špeciálna kozmetika z Mŕtveho mora určite pomôže aj vám.

Obrovská koncentrácia minerálnych látok

Práve minerály sú najväčšou prednosťou Mŕtveho mora. To obsahuje až desaťnásobne vyššie koncentrácie minerálov ako ostatné vody morí a oceánov. Celková koncentrácia solí vo vode tohto mora je až 35%. A to napríklad jódu, brómu, draslíka, síry či magnézia. Voda, soľ či bahno sú veľmi účinné liečivé prostriedky, ktoré dokážu telu pomôcť naozaj po každej stránke.

Mŕtve more si môžete užívať aj doma vo vani

Minerály z najslanšieho mora na svete môžete zakomponovať aj do kúpeľa u vás doma. Soľ z Mŕtveho mora dokáže premeniť obyčajnú vodovodnú vodu na liečivý zázrak, ktorým dokonale zregenerujete vaše telo. Eliminuje únavu vašich svalov či kĺbov, detoxikuje pokožku, dokonale ju očistí a prinesie jej mladistvý a svieži vzhľad. Soľ z Mŕtveho mora môžete použiť aj ako doplnok pri liečbe kožných ochorení, akými sú akné či psoriáza. Soľný kúpeľ je prospešný aj ochoreniach dýchacích ciest, pričom navyše celý organizmus aj upokojí a zrelaxuje.

Trpíte kožnými ochoreniami či celulitídou? Pomôže vám Bahno z Mŕtveho mora


Zaujímavým produktom zo zdrojov Mŕtveho mora je čierne bahno. Obsahuje obrovskú dávku minerálnych látok, ktoré naštartujú váš organizmus a umožnia mu pracovať presne tak, ako za ideálnych podmienok má. Bahno je účinné najmä na kožné problémy, akými sú akné, psoriáza, ekzémy a regeneruje aj pokožku hlavy či vlasy. Ženy sa určite potešia účinku bahna v boji proti celulitíde. Liečivú kúru bahnom z Mŕtveho mora je vhodné absolvovať raz do týždňa, kedy ho aplikujete na pokožku na celom tele, necháte účinkovať 10 až 15 minút a následne ho zmyjete čistou vodou. Okamžite sa dostaví jeho priaznivý efekt, ktorý uvidíte sami na sebe.

Doprajte si aj vy liečivú kúru z Mŕtveho mora, za ktorou nemusíte cestovať tisícky kilometrov. Mnohé produkty nájdete aj bežných či špecializovaných drogériach.

ZDIEĽAJTE NÁS