welnessSte unavená, podráždená a bez energie? Ak máte doma vaňu, neváhejte, a pripravte si horúcu kúpeľ ktorú si trochu vylepšíte...

Horúci relaxačný kúpeľ predstavuje ľahkú cestu k odpočinku, osvieženiu a regenerácii pokožky. Blahodarne pôsobí na pokožku celého tela, zbaví vás únavy, vyčerpania a stresu. 

Veľmi jednoducho si pripravíme napríklad osviežujúci kúpeľ z morskej soli. Tá nás postaví na nohy aj po náročnom dni. Kúpeľ napomáha k prekrveniu pokožky, soľ dodá pokožke dôležité minerálne látky ako kalcium, magnézium, jód, draslík, bróm a sodík.


Hojivá harmančeková kúpeľ

Harmanček je známy pre svoje upokojujúce a hojivé účinky. Harmančeková kúpeľ pôsobí protizápalovo, ukľudňuje, tlmí bolesti a reumatizmus.
Ako pripravíme kúpeľ. Potrebujete kúpeľový harmanček a vriacu vodu. Harmanček zalejeme vriacou vodou, prikryjeme a necháme lúhovať po dobu určenú návodom. Potom zmes precedíme a získaný nálev pridáme do teplého kúpeľa.
Kúpeľový harmanček je k dostať takmer vo všetkých lekárňach alebo v špecializovaných obchodoch.

Veľmi obľúbený je aj levanduľový kúpeľ. Levanduľový relaxačný kúpeľ má nezameniteľnú vôňu, upokojí nekľudnú myseľ a vráti vám harmóniu a omladí pokožku. Výborný upokojujúci prostriedok pred spaním. Pripravíme ho tak, že asi päť hrstí levanduľovej vňate sparíme v troch litroch vody a necháme 20 minút vylúhovať. Takto pripravenú levanduľu precedíme a vlejeme do vane.

ZDIEĽAJTE NÁS