cistenie pletiV zimnom období je naša pleť vystavená rôznym teplotným zmenám. Prechody z vykúrených priestorov do štipľavého mrazu či chladnému vetru. Poradíme Vám, ako sa starať o pleť v zime.

Takéto náhle zmeny z alebo do chladného vonkajšieho prostredia zväčša spôsobujú napätie, pálenie pokožky, pocit horúčavy čo spôsobí vysušenie a podráždenie pleti. 

Všade prekúrený a suchý vzduch v miestnostiach dehydruje pokožku a môže nastať tvorba šupiniek. Takto namáhaná pleť stráca svoju pružnosť a má sklon k rýchlejšiemu starnutiu. Nasleduje strata kolagénu, tvorba vrások a v mnohých prípadoch aj popraskané žilky na citlivých partiach tváre či dekoltu. V tomto období je preto tak isto dôležité dbať na dostatočný príjem tekutín z vnútra, ale i správnu starostlivosť o pokožku z vonku.

Je dôležité vybrať si správny prípravok na ošetrenie pleti. Ak máte naviac pleť citlivú, určite siahnite po neparfemovaných krémoch a tiež bez konzervačných látok. Pri takejto kozmetike si treba všímať dátum spotreby, pretože nemajú takú trvácnosť ako kozmetika, ktorá používa konzervačné látky.
Pri výbere je dôležité všímať si ich výživovú hodnotu, mastnotu, odporúčajú sa krémy s obsahom vitamínu A, D a E a iných prírodných látok. Tieto napomáhajú pri tvorbe ochranného filmu. Medzi tieto látky patrí napríklad bambucké maslo, arganový, mandlový či konopný olej, výťažky z rôznych bylín.

Pleťová maska je vhodná v každom ročnom období. Ak máte chuť, môžete si masku pripraviť aj sami z dostupných surovín. Ak trochu zaexperimentujete, možno práve vy objavíte zázračný „masku“, ktorá s vašou pleťou urobí zázraky. V tomto prípade presne viete, čo obsahuje a máte ju zaručene čerstvú.
Nezabúdajte, že masky sa nanášajú iba na dobre očistenú tvár, krk a dekolt. Vyhýbajte sa okoliu očí. Snažte sa dodržiavať doporučenú dobu pôsobenia, aby ste dosiahli želaný účinok. Táto doba by sa nemala nielen skracovať, ale ani predlžovať.

Postupne Vám budeme prinášať najpoužívanejšie masky:

Uhorková maska - uhorka má skvelé hydratačné schopnosti, dodáva pleti potrebnú vlhkosť a zároveň sťahuje póry. Masku si môžete dopriať v rôznych podobách. Uhorku môžete nastrúhať a priložiť na pleť. Ďalšou možnosťou je uhorku rozmixovať (časť šťavy možno vyliať - aby maska netiekla) a premiešať s lyžicou jogurtu, tvarohu alebo kyslej smotany. Nechajte pôsobiť asi 20 minút a potom opláchnite vlažnou vodou.

Medová maska proti vráskam – zmiešajte jednu lyžičku medu s ušľahaným snehom z bielka a asi 50 gramami celozrnnej múky. Naneste v silnej vrstve na tvár a nechajte pôsobiť 20 minút.  Potom umyte teplou vodou.

Hydratačná maska – zmiešame lyžicu šťavy z čerstvých uhoriek s lyžicou sladkej smotany a pridáme sneh z dvoch bielkov. Nanesieme na tvár, necháme pôsobiť 20 minút, potom odstránime vlažnou vodou.

ZDIEĽAJTE NÁS