Životospráva a zdravie

Ak ste u seba postrehli že ste dýchavičný, srdiečko vám nepravidelne klepká ide o niečo rýchlejšie, alebo pre zmenu spomaľuje, bolí vás hlava alebo v hrudníku, ste bez príčiny unavený a bledý, ruky a nohy máte často ľadovo studené pravdepodobne ide o chudokrvnosť (anémiu), vášmu telu chýba kyslík.

Každý z nás si a nie raz prešiel nepríjemným kašľom spojeným so zvýšeným zahlienením. Hlien za normálnych okolností chráni sliznicu dýchacích ciest. Jednou z najčastejších príčin zahlienenia je infekcia horných dýchacích ciest a to najmä z prechladnutia.

Dopujete sa počas chrípkovej sezóny C vitamínom? Lekári tvrdia, že to nestačí. Ak chcete byť aj počas zimy naozaj fit a nechcete, aby vás skolila chrípka a prechladnutie, mali by ste užívať najmä vitamín D3.

Už niekoľko dní si zvykáme na to, že v dátumoch píšeme iný rok. Sviatky sa síce končia, ale ak sa vám oddych zapáčil, máme pre vás dobrú správu. Na webe dovolenka.sme.sk sme našli infografiku s prehľadom sviatkov v roku 2018, vďaka ktorej si vašu dovolenku v novom roku naplánujete čo najefektívnejšie. Vy si tak môžete oddýchnuť od pracovného stresu o čosi dlhšie.

Ľudia si čoraz menej dávajú hmotné darčekov, zato tých ostatných pribúda. Prečo si napríklad okrem výletov či wellnesov nedopriať aj zážitok z lepšieho zdravia?
Takýmto zážitkom môžu byť napríklad kozmetika, darčekový poukaz na masáž alebo nejaký exkluzívny prípravok so špecifickými účinkami.

Bratislava 16. novembra 2017: Ôsmy ročník Univerzitnej kvapky krvi, ktorú aj tento rok organizovala Univerzita Komenského v Bratislave (UK) v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR, bol v histórii tohto dobročinného podujatia najúspešnejším.