Odstráňte jednu z najčastejších očných vád

Odborníci z iClinic presne vedia, ako sa s touto cylindrickou očnou chybou popasovať. Astigmatizmus spôsobuje nerovnomerné zakrivenie rohovky, ktorá je namiesto dokonalého symetrického a kruhového tvaru skôr elipsoidná a to spôsobuje, že do väčšej diaľky alebo na krátku blízkosť vidí postihnutý rozmazane, zahmlene alebo rozostrene. Pri prechode svetelných lúčov zdeformovanou rohovkou nastáva to, že vzniká viacero ohnísk namiesto jedného a to spôsobuje, že vidíme obraz, ktorý tieto lúče vytvoria, rozmazane. Astigmatizmus často sprevádzajú teda aj dioptrické chyby ako krátkozrakosť či ďalekozrakosť. Nie je ničím výnimočným, ak sa táto dioptrická chyba spája tiež s ťažkosťami ako sú problémy s čítaním a rozoznávaním znakov, prípadne zamieňaním písmenok alebo číslic. Toto skreslené videnie často súvisí tiež s bolesťami hlavy a celkovou zrakovou únavou.

astigmatizmus relexsmile

Môžete ho zdediť i získať počas života

Aj keď prioritne je astigmatizmus vrodený, často sa môže naplno rozvinúť aj po prekonaní choroby alebo po nehode. Ako aj iné dioptrické chyby, aj astigmatizmus sa dá zmierniť a korigovať cylindrickými sklami na okuliaroch alebo torickými kontaktnými šošovkami. Ak trpíte astigmatizmom do 5 cylindrov, môžete sa ho zbaviť vďaka prevratnej laserovej operácii využívajúcej metódu Relex Smile 3D.

 

Ako sa rozlúčite s astigmatizmom?

Objednajte sa k odborníkom z iClinic, kde vám urobia komplexné očné vyšetrenia. Práve vďaka nim zistíte, či ste vhodným adeptom na laserovú operáciu očí. Podrobné vyšetrenia dokonale zmapujú váš zrak a skúsení profesionáli tak budú poznať každučký detail. Jediné, čo musíte pred týmto vyšetrením dodržať, je vymeniť šošovky za okuliare. Mäkký typ kontaktných šošoviek by ste mali vysadiť 5 dní a tvrdý typ 21 dní pred vyšetrením alebo samotným zákrokom.

 

Relex Smile 3D je najšetrnejší laserový zákrok súčasnosti

Čo to znamená v praxi? Táto laserová operácia očí spadá do metód 3. generácie, je absolútne šetrná, bezbolestná a bez akéhokoľvek rezu. Plusom je, že sa počas nej nevyužíva excimerový laser ale precízny femtosekundový laser, pri ktorom nedochádza k páleniu rohovkového tkaniva. Tento revolučný laser vytvorí lentikulu vo vnútri rohovky, tú očný chirurg z iClinic opatrne vyberie a odstráni tak dioptrie. Výsledok? Okamžitý nástup ostrého videnia sprevádzaný „woow efektom“. Ak sa chcete aj vy rozlúčiť s okuliarmi, navštívte iClinic ako tisíce pacientov pred vami. Vaše oči sa vám poďakujú!

Reklamný článok