zensen biely sutazŽenšeň pravý patrí medzi najznámejšie a zároveň najcennejšie liečivé rastliny. Už pred stáročiami bol veľmi cenený a svoju hodnotu si zachováva aj v súčasnosti.

Ženšen pravý je trváca bylina dorastajúca do výšky 60 cm. Pre fytoterapeutické účely je zbieraný koreň šesťročný, plne vyzretý, ktorý má v tomto veku maximálnu silu.

Používa sa najmä na udržanie mentálnej a fyzickej výkonnosti. Má pozitívny vplyv na kognitívne funkcie, udržanie koncentrácie. Známy je ženšen ako antioxidant, ktorý osviežuje telo a prispieva k vytrvalosti a vitalite. Odporúča sa užívať pri únave a strese. Stabilizuje hladinu cukru v krvi. Prisudzované sú pozitívne účinky ženšenu na správnu funkciu imunitného systému - prispievajúce k prirodzenej obranyschopnosti organizmu.

Ženšen - Panax ginseng má významný povzbudzujúci účinok. Pri odbúraní únavy a zvýšení fyzickej aj mentálnej aktivity, si telo stále zachováva možnosť bez problémov zaspať (niekoľko hodín po užití, samozrejme nepoužívame pred spaním). Ženšen nemá vedľajšie účinky a nevzniká u neho tolerancia (nie je potreba zvyšovať dávky pre dosiahnutie rovnakého účinku). Je schopný tlmiť emócie, zmierňovať únavu, slabosť a normalizuje duševný stav.

 

zensen biely krajanySúťažná otázka:

Z akého pohoria pochádza ženšen pravý? Súťaž ukončená !

Odpoveď nájdete na stránke www.e-shop.vivatnatura.sk

Výhru do súťaže venoval Vivat Natura Eshop.

Výhra pozostáva z produktov v celkovej hodnote až 45,70eur !!!

  • 50g Balenie koreňa ženšenu pravého.
  • 250g Goji Kustovnica čínska výber plodov
  • 50g Karí thajské

 

 

Súťaž bola ukončená a výherca bol kontaktovaný ohľadne doručenia výhry.

 

Správne odpovede zasielajte na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo vyplňte náš formulár.

Páči sa vám naša stránka? Podporte ju aj na našom Facebooku.


 *Odoslaním odpovede výherca súhlasí so zverejnením svojho mena na internetovej stránke www.zdravieastyl.sk. Vaše osobné údaje zostanú počas našej spolupráce uložené v našej databáze. Budú využité výhradne na komunikáciu v prípade oznamu výhry, nebudú poskytnuté tretím osobám. Osobné údaje sú spracúvané v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

 

ZDIEĽAJTE NÁS