sutaz o balicek

Dezinfekcia svojho okolia a domácnosti je v dnešnej dobe nutnosť. Aktuálne správy informujú, že koronavírus môže zostať životaschopný hodiny dokonca až niekoľko dni na rôznych povrchoch. Je to individuálne od rôznych materiálov. Preto nezabúdajme, že čistým okolím chránime seba ale aj blížnych.

 

„Pravidelné čistenie udržiava vaše okolie bezpečné
a odstraňujete ním všetky druhy baktérií. "

Čistenie a následná dezinfekcia znečistených povrchov je momentálne najlepším a osvedčeným opatrením na prevenciu nielen proti COVID-19. Funguje a fungovala aj pri ďalších vírusových chorobách, len v spojitosti s pandémiou sa o tom viac hovorí a taktiež dezinfikuje oveľa viac či už v domácnostiach alebo na verejných priestranstvách.

Pravidelné čistenie udržiava vaše okolie bezpečné a odstraňujete ním všetky druhy baktérií. Dôležité je čistiť najmä miesta, kde sa najčastejšie dotýkame vecí spolu s ostatnými spolubývajúcimi či kolegami. Sú to najmä kľučky dverí, schodiskové zábradlia, vypínače, vodovodné kohútiky, nákupné košíky, mobilné telefóny... veci, ktoré denne chytíme do rúk niekoľkokrát bez toho, aby sme si to uvedomili.

Doma si to všetko vieme ustriehnuť, ale čo ak musíme ísť napríklad do obchodu či na poštu, kde sa ľudia sústreďujú vo väčšom množstve?

Určite si nesmiete zabudnúť rúško, to je prvoradé, no odporúčajú sa aj rukavice. Tie po návšteve akéhokoľvek zariadenia dávame dole. Ak je to jednorázové rúško či rukavice, dbáme o ich správne zloženie a následne ich dávame do komunálneho odpadu. Vzhľadom na ich neekologickosť, odporúčame radšej kvalitné viacvrstvové bavlnené rúško a tiež bavlnené rukavice. Po ich zložení je vhodné si ruky poriadne umyť mydlom, alebo použiť napríklad dezinfekčnú utierku napustenú v 70% izopropylalkohole, ktorá zabíja baktérie a vírusy do 30 sekúnd!. Je to skvelá pomôcka, ktorá sa vďaka malým rozmerom dá nosiť všade so sebou, vo vrecku, v kabelke... a využijete ju všade tam, kde nemáte možnosť si umyť ruky bežným spôsobom. Následne si ňou vyčistíte napríklad mobil, ak nastupujete do auta, tak kľučky, volant či riadiacu páku, či iné okolie, ktorého sa bežne dotýkate.

 

ochranny balicek 1Aby ste mohli vyskúšať tieto špeciálne dezinfekčné utierky napustené izopropylalkoholom, pripravili sme súťaž, kde piati z vás vyhrajú ochranný balíček, ktorý obsahuje:

  • 10 x dezinfekčnú utierku nasiaknutú v 70% izopropylalkohole pre jednoduché použitie a účinnú dezinfekciu
  • 2 x dvojvrstvové, bavlnené, ochranné rúško šité pre pohodlné nosenie, šetrné k pokožke s jemnými gumičkami pre Váš lepší komfort
  • 1 pár bavlnených rukavíc zo 100 % bavlny

Stačí správne odpovedať na súťažnú otázku:

Aké rozmery má samostatne balená dezinfekčná utierka nasiaknutá v 70% izopropylalkohole?

Odpoveď nájdete na stránke medmedical.sk v časti: Dezinfekcia a ochranné rúška

Súťaž prebieha do 31.5.2020 vrátane - Všetci výhercovia boli oboznámení o výhre a čakáme na adresy, kde môžeme výhru odoslať.

Po ukončení vyžrebujeme piatich výhercov, ktorý každý získa ochranný balíček v hodnote 16,56 €
Výhru do súťaže venovala spoločnosť MEDMEDICAL ZP s.r.o. distribútor zdravotníckych pomôcok Medmedical.sk
 

Páči sa vám naša stránka? Podporte ju aj na našom Facebooku.

 


*Odoslaním odpovede súťažiaci súhlasí so zverejnením svojho mena na internetovej stránke www.zdravieastyl.sk a tiež so spracovaním osobných údajov. Vaše osobné údaje zostanú počas našej spolupráce uložené v našej databáze. Budú využité výhradne na komunikáciu v prípade oznamu výhry, nebudú poskytnuté tretím osobám. Osobné údaje sú spracúvané v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady EÚ č. 2016/679 a zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej aj len „Zákon“). Viac na Ochrana osobných údajov

ZDIEĽAJTE NÁS