sutaz chudnutieO čiernom korení sa čoraz viac diskutuje. O jeho kladných ale i záporných vlastnostiach. Na jednej strane je to ochucujúca prísada do jedál, ktorú ocenia najmä gurmáni a na druhej strane je často zatracovaný pri rôznych dietach. Čierne korenie bolo od nepamämati používané pri príprave jedla, ako aj v ľudovom liečiteľstve.

Z istotou vieme povedať, že je oveľa viac, než len korenie - teda ochucujúca zložka potravín. Jeho priaznivé účinky boli odsledovanéna pri liečbe ochorení najmä zažívacieho ústrojenstva. Jeho horná vrstva - piperín - sa je čoraz častejšie spomínaná aj ako silný odbúravač tuku a teda je vhodný doplnok pri chudnutí. Zaraďte do svojho jedálnička aj vy prírodné spaľovače tukov.

 

Čo je piperín?

Piperín je štipľavá zložka nachádzajúca sa v plodoch rastlinnej čeľade Pieprovitých - Piperacea. Piperín robí čierne korenie tým čo je - teda korením, pretože mu dáva jedinečnú arómu. Piperín sa nachádza v hornej vrstve korenia.

Spôsobuje zvýšenú sekréciu žalúdočných štiav (žalúdka, pankreasu, čreva) a blokuje gény, zodpovedné za produkciu nových tukových buniek.
Piperín tak prirodzeným spôsobom urýchľuje metabolizmus. Toto má za následok vyžšie množstvo spálených kalórií. Okrem iného je aj silným antioxidantom a má protibakteriálne a protizápalové účinky.

Pri pozitívnych účinkoch tohto bežne dostupného korenia ešte zostaneme. Za zmienku istotne stojí spomenúť, že ak máte problémy s plynatosťou či zápchou, odporúča sa zaradiť do jedálneho lístka čierne korenie, alebo extrakt získaný z tejto výraznej koreniny.


ID 10054063 cierne korenieČierne korenie:

  • zvyšuje metabolizmus
  • spaľuje kalórie ešte aj hodiny po ich prijatí
  • zabraňuje rastu tukových buniek
  • potláča ukladanie tuku
  • pomáha absorbovať živiny z potravín
  • je prírodné antidepresívum a zlepšuje náladu
  • je antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom

 

Čierne korenie je lepšie uchovávať v celku. Pri použití si ho radšej vždy čerstvo namlieť mlynčekom. Jeho chuť a aróma je vtedy omnoho výraznejšia. Korenie vcelku má omnoho väčšiu trvanlivosť ako zakúpené už pomleté korenie. Do pripravovaných jedál ho pridávame až nakoniec, aby sme zachovali jeho chuť, ktorá sa varením postupne stráca.

Ak chcete schudnúť niekoľko kíl, nieje to len o zvýšení príjmu korenia a pierinu. Je potrebné urobiť pozitívne zmeny vo svojom živote a životnom štýle. Potom aj zaradenie výživových doplnkov s obsahom piperínu vám veľmi napomôže dosiahnúť váš cieľ - schudnúť.

 

SÚŤAŽTE S NAMI A VYHRAJTE PRÍPRAVOK NA CHUDNUTIE: 

Piperín slim line, tablety balenie 100ks

SÚŤAŽNÁ OTÁZKA znela : Aké je zloženie prípravku Piperín slim line? (1 tablety) 

Správnu odpoveď a tiež ďalšie doplnky výživy na hľadajte na www.jahoda.sk

 

Gratuľujeme výhercovi ktorým sa stala Alenka S, Dolný Kubín

 

 

Zdroj foto:
Image courtesy of Mister GC at FreeDigitalPhotos.net 
Image courtesy of patrisyu at FreeDigitalPhotos.net


Páči sa vám naša stránka? Podporte ju aj na našom Facebooku.

*Odoslaním odpovede súhlasíte so zaradením vášho kontaktu do našej databázy odberu noviniek emailom. Výherca súhlasí so zverejnením svojho mena na internetovej stránke www.zdravieastyl.sk. Vaše osobné údaje zostanú počas našej spolupráce uložené v našej databáze. Budú využité výhradne na komunikáciu v systéme a nebudú poskytnuté tretím osobám v súlade s Nariadením o ochrane osobných údajov.