pink-lemonade-795029 1280Prichádza letné obdobie a stým spojené letné horúčavy, ktoré vplývajú na naše telo. Počas horúčav by ste tak mali preto dodržiavať niekoľko hlavných zásad.
Nezabúdať na dostatočný príjem tekutín. Tie by mali pozostávať najmä z čistej vody či minerálky, čaju prípadne ovocných štiav či domácich limonád. Vyhýbajte sa presladeným vodám a tiež príliš vychladeným nápojom. Piť treba priebežne v menších dávkach nie nárazovo.

laserova operacia oci relexsmile.sk mVraví sa, že oko je bránou do duše. Očami sa ľudia dokážu smiať, pohľadom vedia zabíjať. Hovorí sa, že podľa pohľadu zistíte, či je ku vám niekto úprimný, alebo vás klame. Ak by to však aj nebola pravda, je neodškriepiteľným faktom, že zrak je náš najdôležitejší zmysel. Pomáha nám orientovať sa v priestore, vychutnávať si všetky farby a krásy sveta. Život bez zraku je sivý, fádny a neplnohodnotný. Neposkytuje taký dokonalý priestor na rozlet, aký by si mnohí priali. Skúšali ste sa niekedy prejsť po svojom dome so zažmúrenými očami?

kliest 2Nastalo obdobie, kedy sa viac pohybuje v prírode, vychutnávame si prechádzky po lúkach či kopcoch. Už ani vo vyšších nadmorských výškach nie je nič nezvyčajné, že si z prechádzky prinesieme aj nevítaného hosťa - kliešťa.

Pálenie a rezanie sa počas dňa stupňuje a večer sú unavené oči častokrát začervenané, očné okolie opuchnuté a pridáva sa aj nadmerné slzenie či rozmazané videnie. Prichádza horúce leto a klimatizácia chladí na plné obrátky takmer všade, kam sa pohnete. Čo je však príjemné rozhorúčenému telu, neprospieva našim očiam. Ak vás večer oči pália, režú alebo máte pocit akoby vám niečo spadlo do oka, zdá sa, že sa u vás prejavili príznaky syndrómu suchého oka. Nenechajte si ním pokaziť pekné leto a poraďte sa so svojím lekárnikom o vhodnej liečbe, ktorá vám uľaví.

svetovy den bez tabaku 2017Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) organizuje každoročne 31. máj ako Svetový deň bez tabaku už od roku 1987. Cieľom tohto dňa je informovať najmä mladých ľudí o nepriaznivých vplyvoch fajčenia na organizmus, podporiť a chrániť deti pred aktívnym a pasívnym fajčením a podporovať efektívne stratégie redukovania konzumácie tabaku.

farbam neujdesPodujatie Farbám Neujdeš sa blíži a aj ty môžeš byť jeho súčasťou. Na tejto akcii nezáleží na rýchlosti. Víťazmi budú na konci päť kilometrovej trasy všetci. Deti aj dospelí, mladí čí starí, jednotlivci, skupiny i rodiny s deťmi – stačí len prísť a zažiť nezabudnuteľný farebný deň plný zábavy.