masaz chrbat 2768833 1920S bolesťou pohybového aparátu sa stretne každý z nás. Niekedy nastúpi nečakane, inokedy je to chronická každodenná bolesť s ktorou sa nejako naučíme žiť a fungovať. Netýka sa to len ľudí vo vyššom veku, čoraz viac sa s problémami chrbtice stretáva aj mladšia generácia. Bolesti chrbta, svalov a kĺbov patria medzi veľmi časté zdravotné ťažkosti.

shutterstock 661551358 rejholecĽudia si čoraz menej dávajú hmotné darčekov, zato tých ostatných pribúda. Prečo si napríklad okrem výletov či wellnesov nedopriať aj zážitok z lepšieho zdravia?
Takýmto zážitkom môžu byť napríklad kozmetika, darčekový poukaz na masáž alebo nejaký exkluzívny prípravok so špecifickými účinkami.

foto dvojicaStáva sa vám občas, že zlyháte v posteli, prípadne že to ide na úvod pomaly a ťažšie? Alebo nemáte ani vôbec chuť na milovanie?
Máme pre vás dobrú správu, na tieto a podobné problémy existuje riešenie. Nie, nehovoríme hneď o nejakých vážnych vyšetreniach alebo operáciách, to napokon ani väčšina z mužov nepotrebuje.

 

univerzitna kvapka krvi 2017 mBratislava 16. novembra 2017: Ôsmy ročník Univerzitnej kvapky krvi, ktorú aj tento rok organizovala Univerzita Komenského v Bratislave (UK) v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR, bol v histórii tohto dobročinného podujatia najúspešnejším. Najvzácnejšiu tekutinu sa v ňom rozhodlo darovať 505 záujemcov z radov študentov, zamestnancov i priaznivcov UK. Tohtoročným mottom kvapky bolo: Nikdy nevieš, kedy sa z darcu môže stať príjemca.

alkoholizmus mKaždoročne tretí novembrový týždeň je venovaný problematike drog v Európe. Tento rok je boj proti drogám zameraný hlavne na problematiku legálnej drogy – alkoholu. Alkohol je najpoužívanejšou legálnou drogou na svete s hlbokými tradíciami. Spoločnosť ho vo veľkej miere toleruje aj napriek skutočnosti, že spôsobuje mnohé zdravotné a sociálne poškodenia.

diabetes mSvetový deň diabetu je vyhlasovaný každoročne 14. novembra Svetovou federáciou diabetu (IDF) v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) za účelom zvyšovania povedomia o tomto ochorení, o jeho príčinách, príznakoch, liečbe a komplikáciách. Diabetes mellitus (cukrovka) patrí medzi závažné chronické ochorenia. V dôsledku akútnych a chronických komplikácií sa významnou mierou podieľa na chorobnosti, invalidite aj úmrtnosti.