kvety pupavySezóna kvitnúcej púpavy je v plnom prúde, takže ak ste si ešte nestihli pripraviť medicínu z tejto rastliny, je najvyšší čas pripraviť si napríklad likér na dobré trávenie či redukciu hmotnosti. 
O tom, že púpavu a jej časti vieme využiť v kuchyni na rôzne účely sme už písali. Teraz si pripravíme púpavový likér. Tento likér by mali mať doma hlavne tí, ktorí trpia žalúdočnými, žlčníkovými či črevnými ťažkosťami.

baza kvetKvitnutie kríkov bazy čiernej pomaly začína. To je čas prípravy na pár fliaš bazového sirupu.

Bazové kvety sa osvedčili ako domáci liek proti chrípke, nachladnutiu a sú aj účinným prostriedkom pri uvoľňovaní hlienov.

Kvety treba zberať v slnečné dni a nie hneď po daždi, musia byť čisté bez vošiek a iného hmyzu. Zberajte opatrne, aby ste z nich nevyprášili peľ.

Pred prípravou ich v žiadnom prípade neumývajte.

pupavyPúpavový kvet, listy i koreň celá rastlinka je nabitá liečivými látkami. Smutnou skutočnosťou ostáva, že je stále podceňovaná a zaraďujeme ju k bezcenným burinám.

Za pár dní tu bude opäť jar a húževnaté kvety púpavy pokryjú svojimi žltými kvetmi lúky, trávniky, parky. Vyrastú aj v puklinách asfaltu či betóne na mestských sídliskách. Rastie doslova všade a pokiaľ ju človek potrebuje nájde ju čerstvú počas celého roka.

tymianTymián obyčajný (Thymus vulgaris) je rastlina veľmi podobná volne rastúcej obľúbenej materinej dúške. V poslednej dobe hojne využívaný aj ako korenie z výraznou vôňou obľúbený hlavne v stredomorskej kuchyni. Známe sú však aj jeho účinky na ľudskú psychiku či zdravie.

chlorella-riasaO blahodarných účinkoch chlorelly sme si už písali, prečistí váš organizmus a dodá vám celotelovú harmóniu ako nič iné. Čiste prírodná chlorella je látka, ktorá je pre naše telo prospešná vo viacerých smeroch. O tom, ako ju ale správne užívať sme si už písali menej.

zensen-ginseng-641890 1280Príroda pozná mnoho afrodiziak, čiže prostriedkov na zvýšenie chuti na sex a pohlavný styk. Medzi tie s najlepším efektom patrí aj ženšen pravý, ktorý je súčasťou tradičnej medicíny.