Kozmetika a zdravie

Správna a dôkladná starostlivosť o pleť je dôležitá nielen pre zdravší vzhľad tváre, ale tiež pre menšie množstvo vrások a nedokonalostí. Podstatné je pleť odličovať, vždy ju zbaviť make-upu a tiž ju starostlivo hydratovať. Ako ale pleť tak dôkladne čistiť?

Na čistenie pleti sa kladie dôraz už skutočne dlho. Je to preto, že pokiaľ má mať pleť zdravý vzhľad, vypadať mladistvo a sviežo, tak musí byť každý večer skutočne čistá.

Už 33. ročník najväčšieho veľtrhu kozmetiky na Slovensku otvorí brány najnovším trendom v oblasti skrášľovania 5. októbra.
Bratislavská Incheba sa opäť stane dejiskom prezentácie všetkého, čo súvisí s krásou a zdravým životným štýlom. Jesenná edícia veľtrhu Interbeauty sa uskutoční 5. až 7. októbra od 10:00 do 18:00 a pod jednu strechu sústredí odborníkov, desiatky kozmetických značiek a stovky produktov pre krásnu pleť, telo, vlasy i nechty.

Vlasy sú všeobecne u žien brané ako koruna krásy. Priznajme si, ktorá z nás netúži mať nádherné zdravé vlasy rôznych odtieňov od blond po tmavovlásku. Pekné, zdravo vyzerajúce vlasy nie sú však úplná samozrejmosť. V dnešnej dobe sú vlasy namáhané rôznymi kozmetickými prípravkami a farbami plných chemických prísad, ktoré nepriaznivo vplývajú na kvalitu vlasov.

V zimnom období je naša pleť vystavená rôznym teplotným zmenám. Prechody z vykúrených priestorov do štipľavého mrazu či chladnému vetru. Takéto náhle zmeny z alebo do chladného vonkajšieho prostredia zväčša spôsobujú napätie, pálenie pokožky, pocit horúčavy čo spôsobí vysušenie a podráždenie pleti. 

Od nepamäti sa ženy sa snažia skrývať vek rôznymi metódami a postupmi. Ale ako sa naučiť starnúť s eleganciou a pritom ostať krásnou do vysokého veku? Je na to množstvo receptov.

Používate aj vy doma oleje na vlasy či vlasové masky? Vyhadzujete každý mesiac peniaze za produkty, ktoré sú plné chémie a možno vám viac škodia ako pomáhajú. Prečo si teda radšej nenechať poradiť prírodou a produktmi, ktoré nie sú nijako chemicky upravované. Neviete aké by ste na svoje vlasy mali použiť?